2017 POMEM ve PÖH Alımı Mecliste Konuşuldu! Yaş Şartı Düzenlenmesi İstendi

Türkiye Büyük Millet Meclisinde POMEM ve PÖH alımı hakkında görüşme yapıldı. Yaş şartının da düzenlenmesi istendi.

2017 POMEM ve PÖH Alımı Mecliste Konuşuldu! Yaş Şartı Düzenlenmesi İstendi
Bilindiği gibi Polis Özel Harekat alımına geçtiğimiz sene adaylar yoğun ilgi gösterdi ve toplam 285 bin kişilik müracaat alındı. Fiziki yeterlilik sınavları tamamlandı. Mülakatların da tamamlanması ile bir ay sonra 19. dönem POMEM adaylar PÖH eğitimi almaya başlayacaklar.

2017 yılında Polis Özel Harekat alımı yapılacak mı? Polis Özel Harekat alımları yapılacaksa ne zaman yapılacak soruları sorulurken konu Türkiye Büyük Millet Meclisinde tartışıldı ve yaş şartının düzenlenmesi istendi.

SORU ÖNERGESİ YÖNELTİLDİ

İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, soru önergesini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlamasını talep etti ve işsiz vatandaşlar tarafından Polis Özel Harekat alımının yoğun ilgi gördüğünü belirtti.

15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminden sonra Emniyet Genel Müdürlüğünün personel ihtiyacı olduğu da belirtilirken POMEM'e önlisans mezunu adaylarında başvurabilmesi istendi.

POMEM YAŞ SORUNU

Bilindiği gibi POMEM alımlarında 30 yaşından gün almamış olmak şartı bulunmaktadır. Tarihsel olarak yazıldığında 31 Aralık olarak belirtilmektedir. Bu tarihin yanlış olduğu ve 1 Ocak olarak güncellenmesi gerektiği uzun süredir konuşulan konular arasında yer almaktadır.

1 Ocak doğumlu olduğu için pek çok adayın POMEM alımlarına müracaat edemediği belirtilirken yaş şartının 31 Aralık'tan 1 Ocak'a alınıp alınmayacağı soruldu. İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter'in soru önergesi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından cevaplanması beklenmektedir. En yakın zamanda Bakan'ın konu hakkında açıklama yapacağı tahmin ediliyor. 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
KEVSER KRCY
KEVSER KRCY - 4 yıl Önce

cinsiyet meselesi olmamalı başvuru koşulu.LÜTFEN BAYAN ADAYLARA DA HAK TANINSIN LİSE MEZUNLARI DAHİLİNDE

fark ne anlamadım
fark ne anlamadım - 4 yıl Önce

önlisans mezunları lisansla aralarında ki +2 yıl farkı göz önünde bulundurup pomem e girmek istiyor.ee lise mezunları da önlisans la +2 yıl farkı var .Lisans olan alım lisans olarak kalmalı.Önlisans olacaksa lise de olsun daha mantıklı.

SİVASLI
SİVASLI @fark ne anlamadım - 3 yıl Önce

sen sözel mezunusun ben sayısal sen üniversitede sözel okudun ben mühendislik sen yatarak geçtin ezberleyerek geçtin ben bilek çürüterek gardaş senle ben neden bir birine yakın maaş alıyoruz bence sözel mezunları sadece özel sektörde istihdam edilsin ve ön lisans sayısal meslek yüksel tekniker ler bu sınava girsin sosyal meslek yüksek okulları girmesin kısacası devlette sayısal okuyanlar iştiham edilsin diğerleri edilmesin İYİ OKUDUYSAN SORUNUN CVP BU

fark ne anlamadım
fark ne anlamadım @fark ne anlamadım - 3 yıl Önce

LİSANS MEZUNUYUM VE İŞİM VAR ŞÜKÜR..POMEM LİSANS HAKKI .yata yata ek puanla önlisans okuyanların değil mücahit.

Mücahit
Mücahit @fark ne anlamadım - 4 yıl Önce

Fark yoksa git önlisans oku kardeşim alalal

Vatan aşkı
Vatan aşkı - 4 yıl Önce

Pöh de bayan alımı da olsun lütfen artık,onlisans mezunlarida pomeme katılsın .

Ümit Öztaş
Ümit Öztaş - 4 yıl Önce

Uzman Erbaş Alım Şartları Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasını istiyoruz yaş şartının esnetilmesini terhis şartınında kaldırılmasını istiyoruz bunlar neden konuşulup tarrışılmıyor kapsamsız ve Banaz bir kanun yönetmeliğin atdından koşturuyorlar lütfen bu konuyuda görüşsünler artık

SİVASLI
SİVASLI @Ümit Öztaş - 3 yıl Önce

TOPLU BİRŞEKİLDE BAŞBAKANLIĞA YAZMALISINIZ DAHA DOĞRUSU POLİSLİK PÖH JÖH UZMAN TSK 30 YAŞ OLMALI

adalet
adalet - 4 yıl Önce

önlisans mezunlarına pomem hakkı verecekseniz lisans mezunlarına da önlisans kpss sınavına girme hakkı vermek zorundasınız. önlisansla lisans kpss sinin zorluk derecesi aynı değil çünkü. 4 senemizi verdik atanamıyoruz bari polis olmamızı zorlaştırmayın onu bari elimizden almaya çalışmayın...!!!

tugay öztürk
tugay öztürk - 4 yıl Önce

Allah aşkına bir an önce şu yeni alımları açıklasınlar insanlar bekliyor . bizleri oyalayıp durmasınlar

lisans slck
lisans slck - 4 yıl Önce

Lisans olan alima önlisans talep var.iyi güzel hoş AMA bazı liselerden önlisansa dikey geçiş hakki var ,okullarda ders dahi işlenmeden öğrencilere fazla okul puani veriliyor.zorla calisip kazananlara lafim yok.Öyle önlisans pomem olacaksa lise mezunlarda basvuru hakkina sahip olsun fark ne ? Gerçi önlisanslar lise mezunlarini istemez gerekceleri iki sene fazla okumalari.dikey gecişle okuyup pomem istenmesin.

rabia
rabia - 4 yıl Önce

lütfen bayanlara da pöh alımı olsun kesinlikle bayanlar içinde kontenjan açılmalı sonuçta bu işi bileğinin hakkıyla yapabilecek bayan arkadaş çok onlara da hak tanınmalı.