Gebze Teknik Üniversitesi sözleşmeli personel alım ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi gazetede yayımlanan personel alımı ilanına göre Gebze Teknik Üniversitesi bünyesinde 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4/B kapsamında 7 sözleşmeli personel alacak. Alımlar Düşük KPSS Puanı ile ve en az lise mezunu olan adaylar içerisinden gerçekleştirilecek.

Sözlü Sınav İle Personel Alımı Yapılacak!

Gebze Teknik Üniversitesi tarafından yapılacak olan sözlü sınav başarısı sırasına göre sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Diğer Belediyeler Herhangi bir sınav yapmıyor. KPSS Puanına göre yerleştirme yapılıyorken Gebze Teknik Üniversitesi sözlü sınav alım yapacak.

Başvuru Kontenjan Detayları Nedir?

Gebze Teknik Üniversitesi ( GTÜ ) bünyesine;

  • 4 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 2 Temizlik Görevlisi,
  • 1 Aşçı,

Başvuru Şartları ne Olacak?

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak,

.2. 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca yapılacak olan arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,

3. 2022-KPSS lisans mezunları için KPSS P3, ön lisans mezunları için KPSS P93, ortaöğretim mezunları için ise KPSS P94 puanına sahip olmak

4. “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların” Yeniden Hizmete Alınma başlıklı ek 1 inci maddesinin (b) fıkrasında yer alan “(…) Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmüne aykırı durumu olduğu tespit edilen adaylar, atamaya hak kazanmış veya atamaları yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilecektir.

Mesleğe Göre Özel Şartlar nedir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Adaylar başvurularını ilanın yayım tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde istenen belgelerle başvuru yapılacaktır.

Başvuru tarihleri: 29 Kasım - 13 Aralık 2023

Başvuru Adresi: GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ- GEBZE/KOCAELİ

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim