Erzurum Teknik Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında Sözleşmeli olarak 12 personel alımı yapıacak. Perosnel Alımları Mülakatsız yapılacak olup kontenjan dağılımı ve Başvuru şartları hakkında detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Mülakatsız 12 Personel Alımı Yapılacak!

Erzurum Teknik Üniversitesi tarafından yayımlanan ilana göre Alımlar KPSS Puanı sırasına göre gerçekleştirilecek olup Herhangi bir Sözlü veya Uygulamalı sınav yapılmaksızın 12 Sözleşmeli personel alımı Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden gerçekleştirilecek. Alım yapılacak kontenjanlar ise;

  • 9 Büro Personeli,
  • 1 Destek Personeli (BakımOnarım,
  • 1 Şoför,
  • 1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

olmak üzere toplamda 12 Sözleşmeli Personel Alımı yapılacaktır.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Erzurum Teknik Üniversitesi personel alımlar için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Puan Şartı Ne Olacak?

Adaylardan 2022 yılı KPSS Puan şartı aranacaktır. Bu yönde Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için p3 puan türünden en az 55 puan almış olmak gereklidir. Ancak Şoför kadrosu için en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Eğitim ve Mesleki Şartlar Nelerdir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İlgili Üniversite personel alımında adaylar başvurularına başlamış olup en geç 4 Aralık 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir. Başvurular sadece İstenen belgelerle yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ