2022 Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı başvuruları başladı. 27 Ocak 2022 tarihi ile başlamış olan başvurular eng eç 15 Şubat 2022 tarihine kadar devam edecek. Kura ile ve Sınav için ücret yatırılacak. Adayların EKPSS'ye katılabilmeleri için ÖSYM tarafından belirtilen ücreti ödemeleri gereklidir. Peki Sınav ve Kura işlemi Sınav ücreti ne kadar ? Anlaşmalı bankalar hangileridir?

EKPSS Başvuru tarihleri:

Engelli Kamu personeli Seçme sınavına başvurular 27 ocak - 15 Şubat 2022 tarihleride yapılacak. Geç Başvurular ise, 9 - 10 Mart 2022 tarihleri arasında alınacak. 

Kuraya katılacaklar için Başvuru Tarihleri ise, 28 Nisan - 17 Mayıs 2022 tarihleri atasında alınacak. Geç Başvuru ise 7 - 8 Haziran 2022 olarak belirlendi.

EKPSS Sınav ve Kura Ücreti Ne Kadar?

EKPSS Sınav Ücreti: EKPSS Snav ücreti 170 TL dir. Buna göre, Sınav ücreti Sınava girecek her bir aday için 170 TLdir. 45 TL aday tarafından 27 Ocak - 16 Şubat 2022 tarihleri arasıdna yatırılacak. 125 TL ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığo tarafından Sınava girecek her aday için ÖSYM hesabına yatırılacaktır.

Kuraya Katılacaklar için Başvuru Ücreti İse: 25 TL dir. Söz konusu ücret aday tarafından 28 Nisan - 18 Mayıs 2022 tarihleri arasında yatırılacaktır.

EKPSS Sınav ve Kura Ücreti Yatırma Anlaşmalı Bankalar?

Adayların, Sınav/Kura başvuru ücretini yatırırken banka görevlisine; EKPSS/Kura’ya başvuru yaparken bildirdiği T.C. Kimlik Numarası, adı ve soyadı ile sınav adını söylemeleri gerekmektedir. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet aracılığıyla da ücret yatırabilirler. Banka şubesinden ödeme yapacak adaylar, Bankaların çalışma saatlerini göz önünde bulundurmalıdır.

Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebileceklerdir. Şubelerden sınav ücreti yatırmak isteyen adaylar, Covid-19 pandemisi nedeniyle şubelerin açık olma durumlarını göz önünde bulundurmalıdır.

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

İş Bankası'nın tüm şubeleri, mobil bankacılık ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar dahil)

Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

Sınav/Kura başvuru ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartıyla da yatırılabilecektir.

BAŞVURU KILAVUZLARI BURADA

Editör: TE Bilisim