Pandemi Sosyal Destek 3. Faz Ödemeleri Ne Zaman! Başvurusu Olumlu ve Olumsuz Olanlar!

AÇSHB, Pandemi sosyal destek 3. faz ödemeleri nasıl yapılacak? Ödeme takvimi ne zaman açıklanacak? Son olarak başvurusunda kapsam dışı yazanlar ne yapması gerekiyor? Başvurusu olumlu sonuçlananlar içinde detayları haberimizde aktarıyoruz. Bin Tl ödeme başvuru sonucu detaylar..

Pandemi Sosyal Destek 3. Faz Ödemeleri Ne Zaman! Başvurusu Olumlu  ve Olumsuz Olanlar!

1000 Tl Koronavrüs Destek Ödemesi Reddedilen Olumsuz Sonuçlananlar!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ekonomi İstikrar kalkanı programı kapsamında (1. faz, 2. faz) 4.4 Milyon aileye Bin TL ödeme yaptı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak kamu bankaları tarafından da 10 Bin Tl düşük faizli temel ihtiyaç kredisi ödemlerinin yapıldığını ifade etti. Esnaflara yönelik olarak 25 Bin Tl uygun taksitler ve vade seçeneklerinde kredi desteği sunulmaya devam ediliyor.

Diğer yandan Pandemi Sosyal Destek ödemesi başvuruları da 26 Nisan 2020 tarihinde sona erdi. Başvuruların değerlendirilmesi de devam ediyor. T.C. kimlik numarasına göre başvuru takviminde başvuruları yapanlar için sonuçlar belli olmaya başladı. Olumlu sonuçlananlar ne yapmaları gerekiyor.

BAŞVURUSU KAMPSAM DIŞI OLUMSUZ SONUÇLANANLAR;

E-devlet üzerinden alınan Bin Tl yardım başvurularında başvuru durumu sorgulaması yine e-devlete giriş yapılarak başvuru ekranından öğrenilebilecek. Başvurusu olumsuz olanlar için başvuru koşullarını sağladığınızı düşüyorsanız ve başvuru bilgilerinde girdiğiniz verilerde yanlışlık olduğu için reddedilmiş olabileceğini düşünenler için Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına yeniden başvuru yapabilirsiniz.

OLUMLU SONUÇLANANLAR ÖDEME TAKVİMİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÇSHB SYDV koronavirüs sosyal destek başvurusu sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından uygun görülenler için Ödeme tarihleri yine e-devlet üzerinden başvuru yapılan ekrandan açıklanacak. Ödeme takvimin açıklanmasının ardından başvuru esnasında IBAN numarası bildirenlere hesap numarasına ödeme yapılacak. Hesap numarası olmayanların ise PTT aracılığı ile ödemelerin adreslerde yapılması bekleniyor. Bu konuda da resmi açıklamalar olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

1000 Tl Yardım Başvuruları Sonuçlandırılmaya Başladı! Sonuç Sayfası!

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2020, 03:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Onur y
Onur y - 2 yıl Önce

Biz başvurduk, başvuru sonucunu görmek istediğimizde önce ki başvurumuz da göremiyoruz şuan olumlu veya olumsuz nasıl öğrenebiliz

uyy
uyy - 2 yıl Önce

bende basvuru yaptim 23 un de e devlet ten goremiyorum sonucu olum lu ve ya olumsuz .tekrar basvuru sayfasi geluyor

Murat Başak
Murat Başak - 2 yıl Önce

Onur y sosyal yardımlaşma sorgulama ya gir e devlet ten orda cikiyor

İlkay b.
İlkay b. - 2 yıl Önce

canı istedikleri bi kaç kişiye veriçekler gerisi avucunu yalıçak. boşu boşuna bizi oyalıyorlar. bak görün bi çoğumuzun ki onaylanmicak bile ihtiyacımız olduğu halde.

Murat
Murat - 2 yıl Önce

Benimki onaylanmış peki ne zaman dağıtılacak bilgisi olan varmı birde başvuru yaparken iban istemişlerdi ibanı olan bankayamı yatırılacak yoksa PTT aracığıyla e keremi getirilecek

Hasan
Hasan - 2 yıl Önce

Be bugün 27 sinde başvurdum sonu 0 olanlar için ama 26 si son demişler doğru mi

Mehtap
Mehtap - 2 yıl Önce

Bende basvurfum goremefim bir daha basvurdum oldu.tekrar deneyin mutlaka oluyor

İlkay.b.
İlkay.b. - 2 yıl Önce

Murat B. oraya giriyorum ordan gözükmüyor. kaydınız bulunmamaktadır diyor. sosyal yardımlaşma sorgulama diye bir opsiyon yok ayrıca. olumlu veya olumsuz diye hiç bir bilgi çıkmıyor. bence oyalama yapılıyor. canı istedikleri bi kaç kişiye veriçekler gerisi avucunu yalıçak.