YKS'ye Son Gün Kala ÖSYM'den Bir Açıklama Geldi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinden sınava son gün kala bir açıklama geldi Açıklamada kimlik uyarısı yapıldı. Peki yapılan açıklamada hangi detaylara yer verildi? Adayların nelere dikkat etmesi istendi? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

YKS'ye Son Gün Kala ÖSYM'den Bir Açıklama Geldi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi internet sitesi üzerinden bir son dakika duyurusu yayımlandı. Yayımlanan duyurunun satır başlıkları ise şu şekilde oldu: Yapılan açıklamada geçici kimlik ile sınava girip girilemeyeceği açıklandı. ÖSYM den yapılan açıklamaya göre yeni kimliklerini alana kadar ellerinde geçici kimlik bulunduran adayların 2018 YKS'ye girebilecekleri söylendi. Peki yayımlanan son dakika duyurusunun detayların nelere yer verildi?

İŞTE ÖSYM'DEN YAPILAN AÇIKLAMA

30 Haziran- 1 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile ilgili Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi internet sitesi üzerinden son dakika duyurus yayımladı. Yayımlanan duyurunun detayları ise şu şekilde oldu: İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Fotoğraflı Geçici Kimlik Belgesi ile sınava girilip girilemeyeceği hakkında kesin bir açıklama yoktu ve ÖSYM den bu konu ile ilgili bir açıklama geldi ve YKS adaylarının geçici kimlik belgesi ile sınava girip giremeyeceği belli oldu. ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre yeni kimlik kartı edilinceye kadar İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yeni kimlik kartını alıncaya kadar geçerli olan üzerinde fotoğraf bulunan geçici kimlik belgeleri ile sınava girmede hiçbir mahsur olmadığı açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2018, 17:53
YORUM EKLE