YKS Sonuçlarının Açıklanma Tarihi Belli Oldu Mu?

YKS soruları ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Adaylar heyecanla sonuçları bekliyor. Peki sonuçlar ile ilgili bir açıklama yapıldı mı? Sonuçlar ne zaman açıklanacak? Haberimizin devamında detayları bulabilirsiniz.

YKS Sonuçlarının Açıklanma Tarihi Belli Oldu Mu?

30 Haziran ve 1 Temmuz tarihinde 2 oturum olarak gerçekleştirilen Yüksek Öğretim Kurumlar Sınavının (YKS) ardından sınava giren adaylar ve ailesi sonuçların açıklanacağı tarihi merakla beklemeye başladı. YKS soruları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Peki sonuç açıklanma tarihi ile ilgili bir bilgi verildi mi?

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bu yıl ilki gerçekleştirilen ve 2 oturum olarak 30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sorularının içerisinde yer alan Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT), Yabancı Dil Testi (YDT) soruları-cevapları 'soru kitapçığı' Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) döküman sayfasında 1 Temmuz 2018 akşam 18:00'ten sonra yayımlandı. Adaylar ve aileleri soru kitapçılarına ulaştıktan sonra artık sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi heyecanla beklemeye başladı. Adaylar sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi merak ederken ÖSYM'nin internet sitesinde sınav takvimi programında şu bilgiler yer alıyor: Yüksek Öğretim Kurumlar Sınavının (YKS) sonuçları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) sınav takviminde bulunan bilgilendirme sayfasında 31 Temmuz 2018 tarihinde açıklanacağı belirtiliyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE