YKS Adayları İçin ÖSYM'den Güncelleme Uyarısı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) bir duyuru yaptı. Yaptığı duyuruya göre YKS ye girecek olan adayların için uyarılarda bulunuldu ve adaylardan istenilen güncellemelerin hiç bir eksik olmadan yapılması gerektiğine dikkat çekti? Peki ÖSYM yaptığı açıklamada hangi detaylar yer verdi? Adayların nelere dikkat etmesi gerekiyor? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

YKS Adayları İçin ÖSYM'den Güncelleme Uyarısı

Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavına çok az bir vakit kaldı. YKS ye girecek olan adaylar içinde ÖSYM'den dikkat etmeleri gerekenlerle ilgili bir duyuru güncellemesi yayımlandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan duyuruda adaylara uyarılarda bulunuldu ve istenilen güncellemelerin eksiksiz bir şekilde adaylar tarafından yapılması gerektiğini belirtti. Peki ÖSYM tarafından yapılan duyuruda adaylardan nelere dikkat etmeleri istendi?

İŞTE ÖSYM TARAFINDAN YAPILAN DUYURU

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavına girecek adaylar için uyarıda bulunucu açıklamalar yaptı. Yapılan açıklamalarda 2018 YKS ye girecek olan adayların 26 Haziran 4 Temmuz tarihleri arasında Aday İşlemleri Sistemine (AİS) girerek değerlendirme ve yerleştirmelerde kullanılmasını istedikleri eğitim bilgilerini kontrol edip 4 Temmuz 16.00'a kadar onaylamaları gerektiği, eğitim bilgilerinde eksik veya hata olduğunu düşünen adayların mezun oldukları okula giderek bilgilerini e-okul üzerinden düzelttirerek AİS ten 4 Temmuz 16.00'a kadar bilgilerini onaylamaları gerektiği, eğitim bilgileri e-okula eklenemeyecek durumda olan adaylar ise Kamu Kurumları İşletim Sistemi (KKİS) üzerinden eğitim bilgilerini okullarına işlettirmeli ve AİS ten 4 Temmuz 16.00 a kadar bilgilerini onaymaları gerektiği, adayların bireysel yaptığı düzeltmeler ÖSYM tarafından kabul edilmeyeceği ve cevaplanmayacağı, YKS ye girecek olan tüm adayların eğitim seçme işlemini gerçekleştirmesi gerektiği açıklandı.

YORUM EKLE