YGS'de Kaç Bin Kişi Barajı Geçemedi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile yapılan YGS'ye toplam 2 milyon 300 bine yakın aday girdi. Peki kaç bin kişi barajı geçemedi.

YGS'de Kaç Bin Kişi Barajı Geçemedi
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi 12 Mart 2017 Pazar günü saat: 10.00'da 2 milyon 300 bine yakın adaya Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) düzenledi. YGS'de bu sene uygulanan 09.45 saat kuralı yüzünden yurdun dört bir yanından pek çok aday sınava giremedi ve okul bahçelerinde göz yaşı döktü.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) yapıldı yapılmasına ancak basından bir türlü eleştiri oklarını üzerinden çekememişti. 28 Mart 2017 tarihinde YGS sonuçlarının açıklanması bekleniyordu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile yapılan duyuru da sonuçların açıklandığı duyuruldu. Peki kaç aday barajı geçemedi.

180 BARAJ PUANINI KAÇ KİŞİ GEÇEMEDİ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)'de bilindiği gibi baraj puanı 180'dir. Adayların Lisans Yerleştirme Sınavına girebilmesi için 180 baraj puanını geçebilmesi gerekmektedir. Peki kaç kişi bu sınavdan baraj puanını geçemedi.

Barajı Geçemeyen Aday Sayısı: 655 Bin

Buna göre Lisans Yerleştirme Sınavına adayların girebilmeleri için 180 baraj puanını geçmesi gerekmektedir. Fakat Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)'de toplam 655 bin aday barajı geçemedi. Bu adaylar barajı geçemediği için Lisans Yerleştirme Sınavına giremeyecek. Kalan diğer adaylar ise 180 baraj puanını geçtiği için LYS'ye girebilecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Atakan Ateş
Atakan Ateş - 5 yıl Önce

sorular zor olunca ülkenin gelişeceğini zanneden bir Milli Eğitim Bakanlığı varken insanların en az 1 yılının böyle saçma bir sınavla harcanması çok doğal

HATİCE
HATİCE - 5 yıl Önce

Allah herkes hakkinda hayirlisini versin.

VATAN SEVER HÜKÜMET DEYİL VATAN SEVEN
VATAN SEVER HÜKÜMET DEYİL VATAN SEVEN - 5 yıl Önce

GERÇEKTEN ÇOK HAKLISINIZ

yalup
yalup - 5 yıl Önce

sa meb 140 indirse çook güzel olurr

Aaaaa
Aaaaa - 4 yıl Önce

Hic bir sacmaligi yok beyler bayanlar hayat okumayi gerektirir ve bi kitabin icinde senin hayatin var colugunun cucugunda hayati o kitapta az biraz mantikli olun aklinizi basiniza devsirin okuyun o sacma bu sacma 140 puan baraj olsun vs hikaye oku oku oku ben 26 yasindayim uni 2deyim okumanin yasi yok ama erken okursan kârlisin unutma kitaplar herseyin senin onlara sahip cik

aaaaa
aaaaa - 5 yıl Önce

yok artık :D

isyankar halk
isyankar halk - 4 yıl Önce

bu ülke böyle zihniyetle gelişmez aga

oglum sağlığıs bitirdi fakat unuversite sınavında baraji asamadi 147 puanı var çok üzüldük ailece
oglum sağlığıs bitirdi fakat unuversite sınavında baraji asamadi 147 puanı var çok üzüldük ailece - 3 yıl Önce

InşAllah puanı düşürdüler çok ama çok istiyoruz yavrumun okumasını oglum 147 puan aldı çok üzüldük cok


SIRADAKİ HABER