YGS 09.45 Kuralından Dolayı Sınava Geciken Öğrenci İntihara Kalkıştı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin bu sene uygulamaya başladığı 09.45 kuralından dolayı YGS'ye 3 dakika geç kalarak sınava giremeyen öğrenci intihara kalkıştı.

YGS 09.45 Kuralından Dolayı Sınava Geciken Öğrenci İntihara Kalkıştı
Bilindiği gibi Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi bu sene aldığı karar ile 2017 yılı sınavları dahil olmak üzere bundan sonra ki sınavlarda adayların salonda 15 dakika öncesinde bulunması gerektiği ve 15. dakikadan sonra hiçbir adayın sınava alınmayacağını belirtti.

09.45 kuralından dolayı Yükseköğretime Geçiş Sınavına yurt genelinde yüzlerce aday giremedi ve pek çok okulda öğrenciler okul bahçesinde göz yaşlarına hakim olamayarak diğer öğrencilerin velileri tarafından sakinleştirilmeye çalışılmıştı. Şimdi de bir öğrencinin intihara kalkıştığı öğrenildi.

İNTİHAR EDECEKTİ

Edindiğimiz bilgiye göre Yükskeöğretime Geçiş Sınavına girecek olan 21 yaşında ki B.Ç. Muğla ilinin Bodrum ilçesinde YGS'ye girecek iken sınava 09.48'de girmeye çalıştı. Ancak salon görevlileri saatin 09.45'i geçtiği için kendilerini sınava almayacaklarını belirtti.

Bu olayın ardından B.Ç'nin psikolojik sorunlar yaşadığı öğrenildi ve YGS'ye giremediği için bileklerini keserek intihara kalkıştığı belirtildi

BİR ÖĞRENCİ HAYATINI KAYBETTİ

Bu yaşanan olay Türkiye'de ilk olay değildir. Bundan önce de Çanakkale'nin Biga ilçesine yaşayan 18 yaşında ki Büşranur Kalaycı YGS'ye 09.46'da girmeye çalıştı ve görevliler 1 dakika geçtiğinden dolayı öğrenciyi sınav salonuna almadı. Bu sebepten ötürü Büşranur Kalaycı intihar ederek hayatını kaybetti.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE