Tasarı Sunuldu: KYK Borçları Siliniyor Mu?

Son Dönemlerde sık sık gündeme gelen KYK borcu, İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ YAVUZ ALİ AĞIRALİOĞLU'NUN TBMM BAŞKANLIĞINA kanun teklifi vermesi ile tekrar gündemde yerini aldı.

Tasarı Sunuldu: KYK Borçları Siliniyor Mu?

TBMM yeni döneme 1 Ekim tarihinde 15.00 'da yapılan toplantı ile başladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulan teklifler arasında, İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'nun KYK borçlarının silinmesi üzerine olan kanun teklifi dikkat çekti.

Öğrenim gördükleri zaman diliminde Kredi Yurtlar Kurumundan (KYK) kredi alanlar borçların silinip silinmeyeceği konusunda merakla meclisten çıkacak kararı takip ediyorlar.

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Borçları Silinecek mi?

Hazırlanan teklif, Plan ve Bütçe Komisyonu'na da gönderildi. Teklif, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda değerlendirildikten sonra, Milli Eğitim Komisyonuna gönderilecek.

Teklif kabul edildiğinde ise, milyonlarca öğrencinin KYK borcu silinecek.  "Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurt Hizmetleri Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi" Başlığı ile Yavuz Ağıralioğlu tarafından meclise sunulan teklifin kısaca amacı ise şu şekilde;

"Teklif ile, öğrenim kredisi veya katkı kredisi almış ve borçları muaccel olan kişilerin borçlarının silinmesi amaçlanmaktadır."

YORUM EKLE
YORUMLAR
gss magduru
gss magduru - 2 yıl Önce

Gss borclarida silinsin.

Emrullah şenol
Emrullah şenol - 2 yıl Önce

Surüyelilere 35milyon dolar harçadık diyor gögsünü gere gere... Türk vatandaşınada 4 de 1 iyilik yapsınlar.... bi zahmet olmassa

Öznur Küçükarslan
Öznur Küçükarslan - 2 yıl Önce

İnsanlarla dalga mı geçiyorsunuz ? Ne demek silinecek ? Bu zamana kadar ne zor şartlar altında ödeme yapan binlerce insan var, herkes aldığı parayı geri ödemesini Bilecek tıpkı diğer ödeyen insanlar gibi. Kimse enayi değil

Ugurtaşkın
Ugurtaşkın - 2 yıl Önce

Vergi dayresi borçlara af varmı

suat çoban
suat çoban - 1 yıl Önce

bütün oylar yavuz aliye