Özel Güvenlik Görevlisi Sertifikası Kimlik Kartı Nasıl Alınır? Ücreti Ne Kadar?

Özel ya da kamu kurumlarında güvenlik görevlisi olabilmek için gereken özel güvenlik görevlisi sertifikası, kimlik kartı nasıl alınır, kimler başvurabilir, şartlar nedir ve sertifika ücreti ne kadar?

Özel Güvenlik Görevlisi Sertifikası Kimlik Kartı Nasıl Alınır? Ücreti Ne Kadar?

Ülkemizin dört bir yanında özel güvenlik görevlisi olarak istihdam eden yüz binlerce kişi bulunmaktadır. Güvenlik görevlisi olarak istihdam edebilmek için kişinin silahlı ya da silahsız güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olması gerekmektedir.

Ancak ülkemizde çok sayıda kişi özel güvenlik görevlisi sertifikası nasıl alınır sorusunun yanıtını bilmiyor. Peki kimlik kartı nasıl alınır, ücreti ne kadar? İşin Olsa ekibi olarak özel güvenlik görevlisi kimlik kartını almak adına tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

SERTİFİKAYI ALMA ŞARTLARI NELERDİR?

Özel güvenlik görevlisi kimlik kartını alabilmek için öncelikle silahsız için en az ortaokul, silahlı için lise mezunu olmanız gerekmektedir. Yine silahsız için 18 yaşını doldurmuş olmak, silahlı için 21 yaşını doldurmuş olmak, sicili almaya uygun olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, mesleğini yapmaya engel sağlık sorunu olmamak gibi şartlar aranmaktadır. Bu şartlara sahip olan adaylar silahsız kurslar için 100 saat, silahlı kurslar için 120 saat boyunca ders görmekte ve eğitimin sonunda sınavlara tabii tutulmaktadır. Peki maaliyet nedir?

GÜVENLİK GÖREVLİSİ SERTİFİKA ÜCRETİ NEDİR?

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için adayların sertifika alması gerekmektedir. Peki sertifika ücreti ne kadar? Buna göre güvenlik görevlisi kimlik kartı harcı en az 520 TL, silahlı sınav ücreti 75 TL ve silahsız sınav ücreti 45 TL olarak bilinmektedir. Adaylar ilgili bölümlere ödemelerini yaparak ve sınavlardan başarılı olarak güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ilhami
ilhami - 6 yıl Önce

arkadaslar almayın özel güvenlik kartı hiç bir şeye yaramıyor hamallık yapın daha iyi

Mehmet
Mehmet - 5 yıl Önce

Bence boş konuşuyorsunuz krsinliklr alın kimlik

Zaza
Zaza - 3 yıl Önce

Yorumlarda almayın işe yaramıyor diyen arkadaşlara sesleniyorum oğlum siz doğdunuz ..bilmiyorsunuz .... Miletin aklına saman olmayın....
-Arkadaslar
ehliyet
Src
Güvenlik sertifikası
Elinizden geldikce herseyinizi alın cebinize koyun yarın ne olacağı belli olmaz
Belki bir banka işi düşer
Belki maaşı yüksek süfurluk
Hazırda olan daima yol alır kimseye bakmayın
Bize bu iş boştur yapmayan ibnelere baktık diye geride kaldık. Selametle

Almanya
Almanya - 6 yıl Önce

Sakın almayın hikaye yemin ediyorum. paraniza yazık. zaten her yer danışman olarak çalıştırıyor.

Fırat
Fırat - 6 yıl Önce

Evet ücretlere ek masraf var yazılan dışında.. ayrıca resmen kapıcı gibi iş buluyorsunuz sitelerde özellikle..bende tavsiye etmiyorum almayın

Kimene
Kimene - 6 yıl Önce

1800silahlı maliyeti

Magdur
Magdur - 6 yıl Önce

Bence hiç ugrasmayin benim eğitimle birlikte kimligimi almam 9 ayı buldu hiç tavsiye etmiyorum

Halis
Halis - 6 yıl Önce

Yaa Arkadar ben güvenlik yapmak istiyorum ama genelikle polis lerle çalışmak istiyorum acaba ne yapmam gerekiyor