ÖSYM, MEB YKS ve LGS Sınav Tarihleri Belli Oldu! Normalleşme Takvimi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mayıs ayından itibaren Haziran ve Temmuz aylarında uygulanacak olan normalleşme takvimini açıkladı. Peki okullar ne zaman açılacak. Sınav takviminde lgs sınavı ne zaman yapılacak. YKS sınav tarihi açıklandı.

ÖSYM, MEB YKS ve LGS Sınav Tarihleri Belli Oldu! Normalleşme Takvimi!

Sınav takvimi açıklandı!

Okullar ne zaman açılacak? Milli Eğitim Bakanlığı Kabine toplantısında sunum yaptı. Liselere giriş sınavı ile Üniversiteye giriş sınavına girecek adayları ilgilendiren açıklama gelirken, okulların ne zaman açılacağı açıklanmadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mayıs ayından itibaren Haziran ve Temmuz aylarında uygulanacak olan normalleşme takvimini açıkladı. Peki okullar ne zaman açılacak. Sınav takviminde lgs sınavı ne zaman yapılacak. YKS sınav tarihi açıklandı.

ÖSYM VE MEB SINAV TAKVİMİ AÇIKLANDI.

Normalleşme takvimi kapsamında Milli Eğitim bakanlığı ve ÖSYM üzerinden yapılacak olan sınavlaırn takvimleri açıklandı. Buna gör en çok merak edilen konulardan bir tanesi olan Liselere geçiş sınavı 20 haziranda yapılacak.

Askeri öğrenci sınavı 14 haziranda yapılacak. 

Yükseköğretim kurumları sınavı ise 27 28  Haziran tarihinde ypaılacak. 

Üniversiteler nromal eğitimlerine 158 Haziran tarihi itibari ile devam edecekler. Adliyelerdeki duruşmalar ise 15 haziran tarihinden itibaren devam edecek. uzlaşma  keşif, icra iflas takipleri ve yargı süreci de 15 haziran tarihinde kaldığı yerden devam edecek. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2020, 20:56
YORUM EKLE