ÖSYM 2018 YKS Sıkça Sorulan Sorular Kılavuzunu Yayımladı! (71 Soru ve Cevap)

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS için sıkça sorulan sorular kılavuzunu yayımladı. Tüm detaylar paylaşıldı.

ÖSYM 2018 YKS Sıkça Sorulan Sorular Kılavuzunu Yayımladı! (71 Soru ve Cevap)

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından lise mezunu öğrencilerine her sene düzenli olarak belirlenen tarihlerde üniversite sınavları yapılmaktadır. Bu sınavlara son yılların verisine bakıldığında 2 milyon civarı öğrencinin girdiği görülmektedir.

Uzun süredir Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından lise mezunu adaylarına Yükseköğretime Geçiş Sınavı YGS ve Lisans Yerleştirme Sınavı LYS düzenlenmekteydi. Ancak bu sene alınan karar ile üniversite sınavının değiştirilmesi kararlaştırıldı ve adayların artık Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS'ye girecekleri belirtildi.

YKS SIKÇA SORULAN SORULAR DUYURUSU!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından adayların bu sene ilk kez girmesi sebebinden dolayı Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS hakkında sıkça sorulan sorular kılavuzunun yayımladı. Buna göre adayların akıllarına gelen ve ÖSYM'ye ilettikleri 71 sorunun cevabı verildi.

Eğer sizinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS hakkında aklınızda her hangi bir soru bulunuyorsa hemen Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan 71 soruda Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS hakkında sıkça sorulan sorular kılavuzuna bakabilirsiniz. Aşağı bölüme kılavuzu ekliyoruz.

71 SORUDA YKS KILAVUZU BURADA

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2018, 09:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 5 yıl Önce

acıkogretime üniversitesi icin bunun 1 mi 2 cimi sınavına girmesi gerekir 2yıllık ve 4 yıllık fark eder mı?

Songül
Songül - 5 yıl Önce

Eşit ağırlıkçıyım ama matematik yapamıyorum ikinci sınavın hangi bölümünü yapmam gerekiyor