Milli Eğitim Bakanlığından Öğrencilere ve Velilere Eğitim Takvimi Müjdesi!

Milli Eğitim Bakanlığı 2020 yılı için öğrenci ve velilere güzel sürpriz yaptı. 2020 yılı eğitim takvimi hazırladı. Takvimde velilerin öğrencilerle güzel bir vakit geçirmesi için günün oyunu, sözü, kelimesi, atasözü doğrusu gibi özellikler yer alıyor. Bakan Ziya Selçuk açıkladı. İşte detaylar..

Milli Eğitim Bakanlığından Öğrencilere ve Velilere Eğitim Takvimi Müjdesi!

Milli Eğitim Bakanlığından öğrenci ve velilere sürpriz bir 2020 eğitim takvimi geldi.

Bakanlığın hazırladığı eğitim takviminde öğrenciler ile velilerin güzel bir aile yaşamı oluşması için bazı özellikler taşıyor. Eğitim takvimi Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerince uzun bir emek sonucunda ortaya çıktığı ifade edildi. Buna göre okul öncesi eğitimine devam eden öğrenciden, orta okul, lise çağındaki çocuğa kadar eğitime devam eden tüm bireyler için farklı etkinlikler bulunuyor. Bu etkinlikler aynı zamanda aile içinde güzel ve verimli bir gün geçirmeleri için bakanlıkça önemseniyor.

SAATLİ MAARİF TAKVİMİ;

2020 Ocak ayının ilk gününe girilmesi ile MEB Bakanlığının hem dijital platformlarda hem de takvim yaprağı şeklinde farklı platformalar üzerinden desteklenerek öğrenciler ve velilere ulaşabilecek. Sosyal medya üzerinden @egitimtakvimi1 adresi üzerinden takip edilebilecek. Sosyal medya facebook, Instagram gibi siteler üzerinden de eğitim takvimi hesabına erişilebilecek.

BAKAN SELÇUK'TAN AÇIKLAMA;

MEB Bakanı Ziya Selçuk 2020 eğitim takvimi için bir açıklamada bulundu. Buna göre "Hepimiz çocuklarımız için en iyisini istiyoruz. İşte bu fikirle doğdu Eğitim Takvimi. 2020 yılıyla birlikte başlıyoruz. Devamı gelecek. Anne-babalar, çocuklarına nasıl örnek olurlarsa evlatları da arkalarından öyle gelecek. Bu nedenle küçük ama bir bütün halinde anlamlı bilgiler, öneriler sıraladık. En önemlisi de anne babaları ve çocukları birbirlerine daha da yaklaştıran ve keyifli vakit geçirmeyi sağlayacak pratik ve eğlenceli oyunlar tasarladık. " dedi.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2020, 12:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın
İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın - 1 yıl Önce

İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir sınıf öğretmenlerinin il içi ve il dışı yer değiştirme sorunu çözülmelidir bunun için sınıf öğretmenlerine branş öğretmenliği hakkı verilmelidir sınıf öğretmenlerine farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır öğretmenlere lojman tahsis edilmelidir elektrik su doğalgaz İnternet gıda ücreti bedava olmalıdır 10 yıllık öğretmenlere üniversitede hoca olma imkanı tanınmalıdır öğretmenlere vergi muafiyeti gelsin Eğitim sistemi tamamen değiştirilmelidir Kurumlararası geçiş serbest bırakılmalıdır özel okullara kadrolu atamalar olsun böylelikle öğretmenlerin yer değiştirme sorunu çözülmelidir bunun için il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın sınıf öğretmenlerine farklı kurumlarda farklı kariyer meslekler açılmalıdır Zorunlu hizmet affı gelmelidir Bütün sözleşmeliler kadroya geçsin Hizmet içi eğitim kursları ile branş öğretmenliği hakkı verilmelidir Eğitimde herşey elektronik ortama aktarılmalıdır Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler dersleri ilkokul 2.sınıftan itibaren müfredata konulmalıdır Din Kültürü ve İngilizce dersleri 1.sınıftan itibaren müfredata konulmalıdır İlkokul 5 sene olsun böylelikle öğretmenlerin yer değiştirme sorunu çözülmelidir bunun için il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın Memur alımlarının artırılmasını bekliyoruz memur alımlarında ikamet şartının kaldırılmasını talep ediyorum Memur alımlarında mülakat kaldırılsın Memur alımlarında güvenlik soruşturması kaldırılsın Memur maaşları yükseltilsin Memur atama ve yer değiştirme yönetmeliği sil baştan değiştirilmelidir Her memurun rahatlıkla yer değiştirebildiği bir sistem geliştirilmelidir Yeni bir sistem geliştirilmelidir

Rrnbcdsjki
Rrnbcdsjki - 1 yıl Önce

Iyi güzel de biz çocuklarımızı bile göremeden büyüyorlar. Devletin yurtlarında nasıl yaşadığını bile bilmiyoruz. Yurttaki görevlilerin

Rrnbcdsjki
Rrnbcdsjki - 1 yıl Önce

Yurttaki görevlilerin insafına, egosuna kalmış. Kimse çocuklar için iyi mi diye düşünmüyor. Aileden uzak, egoistlerin insafına kalmış biri nasıl etkinler yapsın ki. Robot gibi herşey komutla yaptırılıyor.

yılmaz sanlı
yılmaz sanlı - 1 yıl Önce

mrb