Milli Eğitim Bakanı Açıkladı! Öğrenci Ve Öğretmenlere Bilgisayar Dağıtılacak!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan son dakika bilgisi geldi. Bakan Yılmaz eğitimin kalitesinin daha üst seviyelere gelmesi için teknolojinin en son imkanlarından eğitimde yararlanılması için seferber olduklarını söyledi. Peki Bakan hangi açıklamalarda bulundu? Bakan hangi müjdeleri verdi? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Milli Eğitim Bakanı Açıkladı! Öğrenci Ve Öğretmenlere Bilgisayar Dağıtılacak!

Yılmaz 5 gün sonra gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimi ve Milletvekili seçimleri ile ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. Cumhur İttifakı olarak adlanlandırılan Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisinin yaptığı iş birliği ile istedikleri yasaları çıkartabilmek için mecliste yeterli Milletvekili sayısına ulaşacaklarına inandıklarını belirtti. Peki Bakan hangi müjdelerde bulundu? Bakan eğitim ile ilgili hangi söylemlerde bulundu?

BAKANDAN EĞİTİM İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR VE MÜJDELER

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bir programın canlı yayındaki konuğuydu. Bakan Yılmaz katıldığı program da çok önemli açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 2018-2019 eğitim öğretim yılının sonunda ikili eğitimin son bulacağını ifade etti. FATİH projesi kapsamında 400 bin den fazla sınıfın akıllı tahtalarla donatıldığını ve eğitimin kalitesinin arttırıldığını dile getirdi. Bundan sonraki dönemlerdi ise öğrencilere 5. sınıfın başlangıcında ve 9. sınıfın başlangıcında olmak üzere öğrencilere 2'şer adet bilgisayar dağıtılacağını öğretmenlere ise her 4 yılda bir olmaz üzere yeni bilgisayar verilerek eğitimin kalitesini önemli ölçüde arttıracaklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 23:28
YORUM EKLE