MEB 2019 Yılı LGS Sonuçlarını Açıkladı! Tercih İşlemi Ne Zaman Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından merakla beklenen 2019 yılı LGS sonuçları erişime açıldı. Peki Tercihler ne zaman alınmaya başlanacak?

MEB 2019 Yılı LGS Sonuçlarını Açıkladı! Tercih İşlemi Ne Zaman Yapılacak?

Milyonlarca adayın katıldığı 2019 yılı için liseye geçiş sınavı sonuçları açıklandı. Söz konusu sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafında duyurularak öğrenciler için sonuç sayfası eişime açıldı. Öğrenciler uzun süredir heyecanla bekledikleri sınav sonuçları için heyecan sona erdi ve MEB tarafından erişim 24 Haziran 2019 tarihinde erişime açılarak öğrecilerin sonuçlarının öğrenmesi sağlandı. 

SONUÇ SORGULAMA EKRANI:

Öğreciler sonuçları öğrenmek için Milli Eğitim bakanlığının resmi internet sitesine girerek Kimlik numarası ile sonuçlara erişebileceklerdir. Sonuç sayfasına ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

LGS TERCİLERİ NE ZAMAN YAILACAK?

2019 yılı için düzenlenmiş olan Liseye Geçiş sınavı sonuçları açıklandıktan sonra şimdi ise adaylar tercihlerin yapılma işlemini merak etmeye başladılar. Geçen yıl ( 2018 ) LGS tercihleri sonuçların arkasından bir kaç gün içerisinde tercih kılavuzu yayımlanarak tercih işlemlerine başlandı. Bu yılda geçen yıl gibi tercihlerin bu hafta içerisinde başlanması beklenmektedir.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2019, 10:52

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE