LGS Soruları Sızdırıldı! Sınav İptal Olacak Mı? Öğretmenlere Sorgu Başlatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB'in yaptığı Liselere Geçiş Sınavı LGS'de soruların sızdırıldığı iddia edildi. Peki sınav iptal mi olacak? Bazı öğretmenlere sorgu başlatıldığı söyleniyor.

LGS Soruları Sızdırıldı! Sınav İptal Olacak Mı? Öğretmenlere Sorgu Başlatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından alınan karar ile öğrencilerin ev adreslerine en yakın bölgedeki liseye gideceği ancak baz okulların halen sınav puanı ile öğrenci alımı yapacağı duyurulmuş. Bu sebepten dolayı öğrencilere Liselere Geçiş Sınavı LGS'nin düzenleneceği açıklanmıştı.

Liselere Geçiş Sınavı LGS Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından 2 Haziran 2018 tarihi itibari ile düzenlendi. Buna göre sınav iki parça bölümden meydana geldi ve bugün ortaya flaş skandal iddia gündeme düştü. Oyuncu Hakan Yılmaz'ın paylaşımı da herkesin dikkatinden kaçmadı.

SORULAR SIZDIRILDI İDDİASI!

Oyuncu Hakan Yılmaz resmi sosyal medya hesabı üzerinden bir cep telefonunun fotoğrafını çekerek paylaşımda bulundu. Bu cep telefonunda içeriden sınav sorularının resminin çekilip WhatsApp'tan başka bir velinin cep telefonuna gönderildiği görülmektedir. Hakan Yılmaz bu paylaşımının altından içeriden sorular sızdırılmış ise dışarıdan da cevaplar içeriye sızdırılmış olabilir mi ifadesini kullandı.

Buna göre savcılığın harekete geçtiği ve olayın yaşandığı okuldaki bazı öğretmenlerin şu an itibari ile sorguya alındığı söyleniyor. Ancak net olarak sorular sızdırıldı mı, sızdırıldı ise ne zaman sızdırıldı, neden sızdırıldı, Liselere Geçiş Sınavı LGS yetişkin bir bireyin soruları çözmesi için çok zor olmamasına karşın içeriden soruları sızdırmaya gerek var mıydı gibi tüm detayların açıklanması bekleniyor. Öte yandan sorular Türkiye geneli geniş kapsamlı sızdırıldı mı, sınav iptal olacak mı bilinmiyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma
Fatma - 4 yıl Önce

İptal olmalı kesinlikle

Fatma
Fatma - 4 yıl Önce

Lütfen iptal olsun ki olmalı olmassa Ak partiyi çok etkiler seçimde zorlar

Deniz
Deniz @Fatma - 4 yıl Önce

ya siz hala oy derdinde misiniz ya Allah Allah

ne alaka
ne alaka @Fatma - 4 yıl Önce

ne alaka la

isimsi
isimsi - 4 yıl Önce

kesinlikle iptal etsinler

Ogrenci
Ogrenci - 4 yıl Önce

Bncede iptal edlsn çünkü içine etmişim

AdeMAgic
AdeMAgic @Ogrenci - 4 yıl Önce

gerizekalı kardeşim sen ettinde ben etmedim mesela benim ki bosa mı gitsin ? genel düşünelim

ebru çotuk
ebru çotuk - 4 yıl Önce

lgs iptal edilsin sınav yenilensin özel okul velilerine arada sınav soruları vatsaptan yollanmış sayısal sınav başlamadan önce

@anonim
@anonim @ebru çotuk - 2 yıl Önce

yav saçmalama

koylu
koylu - 4 yıl Önce

kesinlikle iptal edilmeli.

Şevket DOBUR
Şevket DOBUR - 4 yıl Önce

Canları CE HEN NE ME TOPUNUNNNN

besir yebesir
besir yebesir - 4 yıl Önce

her ile tanıdıklara dağıtılmıştır iptal olmalı