KYK Kredi Borçlarının Silinmesi Teklifi TBMM'ye Sunuldu! Kabul Edilirse Tüm Borçlar Silinecek

Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK üniversite öğrencilerinin kredi borçlarının silinmesi teklifi TBMM'ye snunuld. Teklif kabul edilirse öğrencilerin KYK borçları silinecek.

KYK Kredi Borçlarının Silinmesi Teklifi TBMM'ye Sunuldu! Kabul Edilirse Tüm Borçlar Silinecek

Ülkemizde son günlerde bilindiği üzere üniversite öğrencilerinin aylık olarak Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK'dan aldığı kredi ücretlerinin silinip silinmemesi durumu konuşulmaktadır. Her sene KYK burs ile kredi başvurularını kabul etmekte ve öğrencileri incelemektedir.

Maddi durumu kötü olan öğrencilere karşılıksız ödeme burs imkanı verilirken maddi durumu normal ya da iyi olan öğrencilere kredi verilmektedir. Kredi alan öğrenciler aldıkları ücreti aynı şekilde iki sene sonra ödemekte ve krediyi aldığı süre boyunca geri ödemek ile yükümlüdür. Buna göre KYK borçlarının silinmesi durumu TBMM'ye iletildi.

BORÇLAR SİLİNECEK Mİ?

Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM'ye Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK kredi borçlarının silinmesine ilişkin kanun teklifi sunuldu. Milletvekilleri arasında yapılacak olan görüşmenin sonucunda oylamalar yapılacak ve oylamada ilgili kanun teklifi kabul edilirse tüm öğrencilerin borçları silinecek.

Buna göre Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK borçlarının silinmesi için kanun teklifinin kabul edilmesi gerekmektedir. Eğer kanun teklifi kabul edilirse borcu olan tüm öğrencilerinin borçları silinecek hali hazırda kredi alan öğrencilerinin de kredi borçları silinecektir. Bundan sonraki aşamalarda ise öğrencilere kredi değil sadece burs verilmesi beklenmektedir. TBMM'de yapılacak görüşmeleri İşin Olsa ekibi olarak sizlere ileteceğiz.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2018, 21:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüdaverdi
Hüdaverdi - 6 yıl Önce

Kabul etmeyenler oy falan beklemesin gençlerden

Ali Kemal
Ali Kemal - 6 yıl Önce

İnşAllah silinir uniden borçlu ayrılıyoruz üstelik atanamiyoruz

İlhan
İlhan - 6 yıl Önce

İnşAllah Allahım silinsin yarabbim başka ne isterim

orman mühendisi
orman mühendisi @İlhan - 6 yıl Önce

kardeşim atanayım yemişim kredi borcunu ya

İmdat
İmdat - 6 yıl Önce

Tabiki silin ödeyenler enayi ben 12000 lira ödedim yeni bitti benim suçum ne dürüst vatandaş olmak mı

Yok
Yok - 6 yıl Önce

InsAllahhhh

GÜLER
GÜLER - 6 yıl Önce

TEŞEKKÜRLER İŞİNOLSA

Elif
Elif - 6 yıl Önce

Ödeyenler enayiydi zaten

elife cevap
elife cevap @Elif - 6 yıl Önce

ödeyenlere enayi diyosun ya elif sende hırsız dolandırıcısın o parayı geri ödemek şartıyla aldın çalmak üstüne yatmak için değil ha sen çaldıysan ona bişey diyemem inşAllah borçlar silinir ödediklerimizde helal hoşu olsun devletime dardaydık yardım etti

Talker
Talker - 6 yıl Önce

Yalan bence