Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Burs ve Kredi Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Sorgulama Ekranı

Kredi ve Yurtlar Kurumuna burs ve kredi başvurusu yapan adayların meraklı bekleyişi sürüyor. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Burs ve Kredi Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Sorgulama Ekranı
Kredi ve Yurtlar Kurumu her sene bir milyona yakın öğrenciye kredi ve burs vermektedir. Üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencileri de hesaba katıldığında her ay Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumunubn milyonlarca öğrenciye burs ve kredi verdiği bilinmektedir. Bu sene üniversiteyi kazanan ya da daha önce burs ile kredi almayan öğrenciler KYK'nın resmi internet sitesi aracılığı ile 12 Ekim 2016 tarihine kadar başvuru yaptı. Başvuruların sona ermesinin üzerine neredeyse bir ay gibi bir süre geçecek ve adayların meraklı bekleyişi devam ediyor. Peki Kredi ve Yurtlar Kurumu resmi interent sitesi aracılığı ile burs ile kredi kazanan öğrencileri ne zaman duyuracak? İşte detaylar.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumunun resmi internet sitesi aracılığı ile kredi ve burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair bir bilgi yok. Ancak Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Sinan Aksu bu sene öğrencilere Kredi ve Burs ücretlerinin Kasım ayı ile verileceğini belirtmişti. Ancak ödemelerin yapılma zamanına gelmesine rağmen hala sonuçlar açıklanmadı. Peki Kasım ayında ödemeler yapılacaksa sonuçlar neden açıklanmadı? Şu an için net bir bilgi yok ancak her an sonuçların açıklanması beleniyor eğer sistemde sıkıntı çekerse ödemeler Aralık ayına sarkalabilir. Detaylar geldikçe sizleri bilgilendireceğiz.
Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2016, 21:39

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE