Başbakan TEOG'un Yerine Gelecek Sistemi Açıkladı!

Başbakan Binali Yıldırım TEOG'un yerine gelecek sistemi duyurdu. Buna göre liselere nasıl geçilecek, liselere geçiş nasıl olacak soruları yanıtlanmış oldu.

Başbakan TEOG'un Yerine Gelecek Sistemi Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimat vermesi ve Milli Eğitim Bakanlığının düzenleme yapması ile beraber bilindiği üzere liselere geçiş için düzenlenen TEOG sınavı kaldırıldı. Milyonlarca veli ve öğrenci TEOG sınavının kaldırlmasından sonra liselere nasıl geçiş yapılacak soruları sonunda yanıtlandı.

Başbakan Binali Yıldırım TEOG'un kaldırılmasından sonra liselere geçişin nasıl yapılacağına dair önemli açıklamalar yapıldı. Peki şimdi detaylar nasıl olacak, TEOG sınavı yerine ne gelecek, hangi sınav yapılacak, liselere nasıl geçilecek.

LİSELERE GEÇİŞ YÖNTEMİ DUYURULDU

  • Sorular test olmayacak klasik olacaktır.
  • 4 yılın ortalaması ve tek sınav yapılacaktır.
  • Yeni düzen ayarlanana kadar tek sınav düzenlenecektir.
  • Açık uçlu sorular sorulacaktır.

Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklama ile TEOG sınavı yerine gelecek yeni sınavın nasıl olacağını bu dört madde aracılığı ile duyurdu. Buna göre TEOG sınavı kaldırıldı ancak TEOG sınavı yerine daha bir zor sistemi öğrencleri ve velileri bekliyor. TEOG sınavı hakkında yeni detaylar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yakın zamanda duyurulacaktır. Yeni duyurunun gelmesi ile İşin Olsa ekibi olarak tüm detayları sizlere aktaracağız.

TÜM EĞİTİM HABERLERİNİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE