2 Yıllık Atamada Avantajlı Bölümler Hangileridir?

2 yıllık (Meslek Yüksekokulu) ataması kolay ve en avantajlı bölümler hangileridir? Hangi 2 yıllık bölümleri okumak daha mantıklıdır?

2 Yıllık Atamada Avantajlı Bölümler Hangileridir?

Şu anda ülkemizde her sene bir milyondan fazla aday üniversitelere yerleşmekte ve bir milyondan fazla aday da üniversitelerden mezun olmaktadır. Pek çok mezun olan aday bölümünden memnun olmamakta ve pek çok üniversite yerleşim aşamasında ki öğrenci de hangi bölüme yerleşmenin mantıkllı olduğunu araştırmaktadır. İşin Olsa ekibi olarak sizler için 2 yıllık bölümlerin pek çoğunu araştırdık ve ataması iyi olan, okuması kolay olan bölümleri çıkarttık. Eğer sizler de 2 yıllık meslek yüksek okulu bölümlerinde eğitim görmek istiyorsanız mutlaka bu yazımızı okuyarak tercihlerinizi yapmalısınız.

HANGİ 2 YILLIK BÖLÜMÜ SEÇMELİYİM?

Şu anda üniversitelerde iki yıllık sayısız bölüm mevcuttur. Sizlere ilk olarak lojistik bölümünü önermekteyiz. Bu bölümden mezun olduktan sonra düşük Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS puanı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi PTT'ye atanabilirsiniz. PTT dağıtıcı yani postacı bölümü için lojistik bölümü mezunlarını almaktadır. Yine bir diğer bölüm olarak emlak bölümünü önermekteyiz. Emlak bölümü de okuması kolay ve Açıköğretim Fakültesi AÖF'de bulunan bir bölümdür. Emlak bölümünü okuyarak İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü atamalarını takip edebilirsiniz. Bu kurumlar yılda bir kere ya da iki yılda bir kere atama yaparak emlak mezunlarının atanmasını sağlamaktadır. Lojistik ve emlak bölümü haricinde ise kesinlikle meslek branşlı bölümlerini önermekteyiz bunlarda daha çok elektrik, motor, tesisat alanlarıdır. Karayolları Genel Müdürlüğü, askeri kurumlar sık sık bu alanlar için memur alımları yapmaktadır. Sizlerde düşük KPSS puanları ile atanabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 07:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alperen
Alperen - 2 yıl Önce

Önerebilecekleriniz sadece bunlar mı başka ataması iyi olan bölüm yokmu

SIRADAKİ HABER