Edirne Belediyesi memur alımı yapacak. Çalışma Bakanlığı resmi İnternet adresi üzerinde yayımlanan ilana göre Edirne Belediyesi 657 Sayılı Devlet Memurları kanuna tabi olarak istihdam edilmek üzere Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden Kadın Erkek Belediye Personeli Alımı yapılacak. Alımlar İtfaiye Eri pozisyonunda yapılacak olup mezuniyete göre kadro dağılımı ve başvuru şartları haberimizin devamındadır.

KADRO DAĞILIMI:

Lise Mezunu 4, Ön Lisans Mezunu 6 ve Lisans mezunu 3 İtfaiye Eri Alımı yapılacak. Toplamda 13 kişilik kadro için dağılım şöyledir:

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Edirne Belediyesi itfaiye eri alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. özel olarak ise, KPSS, Yaş, Eğitim, Boy ve kadronun gerektirdiği özel nitelikler aranacak.

Genel Olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" şartları aranacak.

Özel Olarak ise;

  • 2020 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gereklidir.
  • Sınavın yapıldığı tarih itibari ile 30 yaşından büyük olmamak,
  • Daha önce çalışan Kamu Kurumu veya Kamu kuruluşundan disiplin cezası ile çıkartılmamış olmak,
  • Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak,
  • Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları,
  • 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Edirne Belediyesinin memur alımı başvuruları 26 Nisan 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 30 Nisan 2021 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. Bu kapsamda adaylar başvurularını sadece imzalı Başvuru Formu ve istenilen diğer belgeler ile birlikte, Babademirtaş Mah. Çubukçular Hamam Sok. No:17 Daire: 2 Merkez/EDİRNE adresinde bulunan Belediyemiz Sağlık İşleri Birimi tarafından boy ve kilo ölçümü yapıldıktan sonra Babademirtaş Mah. Çubukçular Hamam Sok. No: 11 Merkez/EDİRNE adresinde bulunan Edirne Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim