Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelen ilana göre Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ( EBYU ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden olmak üzere sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilexcektir.Bu kapsamda alımlar 657 sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında 4/B fıkrasına göre sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Lise Mezunu: 2 Basit Bakım Onarım, 15 Temizlik Görevlisi, 

Ön Lisans Mezunu: 13 Büro Personeli, 2 Tekniker, 1 Aşçı, 2 Basit Bakım Onarım Perosneli, 

Lisans Mezunu: 1 Programcı, 7 Büro Personeli, 2 Mühendis, 

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

EBYU sözlşemeli personel alımı için 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatanbdaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi nitelikler aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Üniversiteye adaylardan 2922 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 50 puan almış olmak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, 
  • Alanına göre Belirtilen özel Nitelikleri Sağlıyor olmak, 

gereklidir. 

Mülakat Şartı Aranmayacak!

Üniversite personel alımı için alımlar KPSS Puanına göre gerçekleştirilecek. Bu kapsamda puanlar ele alınarak yapılacak değerlendirme sonucuna göre adaylara Mülakat yapılmayacaktır.

Mesleğe Göre Özel Şartlar Nedir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversite personel alımı başvurusu ilanın yayım tarihi itibari ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde yapılmış olması gerekmektedir. Bu kapsamda;

Başvuru Tarihleri: 25 Nisan - 12 Mayıs 2023

İLANIN TAM METNİ