Bilindiği üzere tüm dünyada bilim adamları dünyayı ve uzayı araştırmaya devam ederken aralıklarla dünyanın manyetiği hakkında da incelemeler yapılmakta ve ilgili inceleme sonucunda gerekli düzenlemeler yapılmaktadır. Uzun bir süre daha dünyanın manyetiğin de her hangi bir değişiklik yapılması beklenmemekteydi ancak son dakika duyurusu yapıldı ve bilim adamları dünya manyetiğinin kaymaya devam ettiğini, acilen değiştirmek zorunda kaldıklarını duyurdu. Eğer manyetik değişirse güneş batıdan doğabilir.

Bilim: Manyetik Kutuplar Değişiyor!

Bilim adamları tarafından yapılan açıklama da dünyanın manyetik kutuplarının değiştiği vurgulandı. Yani dünyanın manyetik kutupları değişirse Kuzey dediğimiz rota artık Güney olacağı gibi Doğu dediğimiz rota ise Batı olacak. Yani Doğudan doğan Güneş Batı'dan doğmuş olacak. Buna göre İslam inanışına göre Güneş'in batıdan doğması olayından hemen sonra kıyametin kopacağına inanılıyor.

Kıyamet Alameti Midir?

Son yıllarda ülkemiz dahil olmak üzere tüm dünya genelinde bir çok kötü olayın yaşandığı din hocaları tarafından vurgulanarak bunların insanlara birer işaret olduğu belirtilmektedir. Dünya manyetiğinin kayarak güneşin batıdan doğma ihtimaline karşılık resmi bir duyuru gelmedi ancak manyetik hızla Kanada'dan Sibirya'ya doğru devam ediyor. Bu hızla devam ederse dünya içinde manyetik problemlerin yaşanabileceği bilim adamları tarafından vurgulandı. Manyetiğin değişmesi hem güneşin batıdan doğmasına sebebiyet verebilir hemde dünyadaki manyetik sistemlerin çalışmasında zorluklar yaşanabilir.