Dokuz Eylül Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi gazetede 10 Kasım 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre 235 personel alınacak. Bu kapsamda Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 235 Sözleşmeli Personel Alımı yapılacağı açıklandı. Bu kapsamda Üniversite alımları 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 4/B kapsamında gerçekleştirilecektir.

Peki hangi kadrolarda personel alımı yapılacak? Adaylardan aranan şartlar nelerdir? Detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

14 Kasım 2023 Tarihli Güncelleme İlanı Yayımlandı!

Resmi gazetede az önce 14 Kasım 2023 tarihli yayımlanmış olan Düzelme ilanına göre bazı kadrolarda Düzeltme İptal kararı yayımlanmıştır. Bu kapsamda;

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 8 Teknisyen,  30 Hasta bakıcı, 40 Temizlik Görevlisi Alımı, 10 Aşçı, 3 Şoför, 3 Peyzaj ve Çevre Bakım Personeli,

Ön Lisans Mezunu: 3 Büro Personeli, 16 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 10 Sağlık Teknikeri, 

Lisans Mezunu: 47 Büro Personeli, 7 Mühendis, 1 Diyetisyen, 54 Hemşire, 3 Spor Uzmanı, 

Başvuru İçn Adaylardan Aranan Şartlar nedir?

Dokuz Eylül Üniversitesi personel alımları için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacaktır. 

Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi genel şartlar aranacak.

KPSS 50 ŞPuan Şartı İle Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

Adaylardan KPSS Şartı talep edilecek. Ancak değerlendirmeler KPSS Puan sırasına göre yapılacağından herhangi bir Mülakat işlemi uygulanmaksızın sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Bu kapsamda adayların 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, ÖnLisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans için p3 puan türünden en az 50 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Yaş şartı Olacak Mı?

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı için başvurularda 30 yaş ve Diğer kadrolar için 35 yaşından gün almamış olmak şartı aranacaktır.

Mülakatlı Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle, yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın (Spor Uzmanı Pozisyonu hariç) sözleşmeli personel alınacaktır.

Mesleğe Göre Özel Şartlar Nedir?

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Dokuz Eylül Üniversitesi personel alımı başvuruları ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içerisinde gerçekleştirilmesi gereklidir. Buna göre;

Başvuru Tarihleri: 10 - 24 Kasım 2023

Başvuru Adresi: Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta ile başvuru şeklinde yapılacaktır.

Başvuru İçin İstenen Belgeler:

1- Başvuru Formu (Adaylar http://www.deu.edu.tr internet adresinde yer alan Duyurular linkinden temin edeceklerdir)

2- e-Devlet üzerinden alınan barkodlu mezun belgesi (1 adet)

3- 2022 yılı KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi (1 adet)

4- Fotoğraf (1 adet)

5- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (1 adet)

6- Askerlikle ilişiğinin olmadığına dair belge (Terhis, tecil, muaf vb.)

7- Başvuru yapılan ilan kodunun nitelik kısmında istenilen diğer belgeler (sertifika, deneyim vb.)

8- Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna müracaat eden adaylar için Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartının fotokopisi ile boy/kilo durumlarını gösterir resmi bir sağlık kuruluşundan alacakları belge.

İLANIN TAM METNİ