Diyanet İşleri Başkanlığı memur personel alımı için ilan yayımlandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan 2828 sayılı kanun ile 2023/3 Aralık ayı tercih kılavuzuna göre Farklı alanlarda Hizmetli Alımı ve Düz memur Alımı yapılacak. Buna göre İşin Olsa ekibi olarak sizlere İlgili kanun kapsamında yapılacak memur ve personel alımı detayları sizlerle paylaşıyoruz.

2828 Sayılı Kanun İle Memur Personel Alımı Nedir?

ASHB tarafından her yıl 3 kez yayımlanmış olan kılavuz ile Kamuya Devlet bünyesinde yetişen kişilerin atamasıdır. Bu kapsamda atamalar en az lkokul mezunu adaylar içerisinden yapılmaktadır.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

İlkokul/Ortaokul/İlköğretim: 56 Hizmetli

Lise Mezunu: 67 Memur,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartkar Aranacak?

Aile Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan 2828 sayılı Kanun ile memur personel alımı için adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir saüğlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek " gibi şartlar aranacak.

KPSS Şart Yok!

Söz konusu Memur ve Hizmetli alımı için herhaangi bir KPSS Şartı aranmayacak. Bu yönde En az İlkokul mezunu alım için KPSS Şartı aranmayacaktır.

Tercihler Ne zaman Yapılacak?

ASHB 2828 sayılı kanun kapsamında tercihler için süreç en geç 15 Aralı k2023 tarihine kadar devam edecektir. Buna göre adaylar tercihlerini sadede Online olarak gerçekleştirilecektir.

Kamuya 2827 Memur Personel Alımı Yapılacak!

2828 Sayılı Kanuna tabi olarak atanmak üzere Adayların Eylül ayında yapılan 2023/2 Tercih kılavuzundan sonra Aralık ayı 2023/3 kılavuzları açıklandı. Bu kapsamda 2827 kişilik kadro ile en az ilkokul mezunu atama gerçekleştirilecek. 

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/personel-alimi/ashb-aralik-ayi-20233-2828-sayili-kanun-ile-2827-memur-personel-h45626.html

Editör: TE Bilisim