Dışişleri Bakanlığı memur alımı için ilan yayımladı. Az Önce Yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Dışişleri Bakanlığı Amerika Birleşik Devletlerinde olan Houston Başkonsoloslukta görevlendirmek üzere Türk Uyruklu 1 Sözleşmeli Sekreter alımı yapacak. Sekreter alımı için adaylardan herhangi bir KPSS Şartı aranmayacak. Ayrıca en az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabilecekler. Peki başvurular ne zaman yapılacak? Başvuru şartları nelerdir?

Bakanlık Memur Alımı Başvurusu Ne Zaman? Nasıl Başvuru Yapılacak?

Dışişleri Bakanlığı memur alımı için başvurular 10 Mart 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 31 mart 2022 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir. Adaylar başvurularını sadece İnternet üzerinden kariyer kapısı aracılığı ile gerçekleştireceklerdir. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar aşağıdaki şartları sağlıyor olmaları gereklidir.

Sınav Yurtdışında Yapılacak!

Sınav, Houston / Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenecek olup adayların pasaport, vize ve seyahat işlemleri tamamen kendi sorumluluklarında olacaktır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Dışişleri Bakanlığı adaylardan, " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Bilgisayar Kullanabilmek" şartları aranacak.

Ayrıca Özel olarak ise,

  • Sınav tarihi itibari ile 41 yaşından gün almamış olmak,
  • En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
  • Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe Bilmek gereklidir.