Et ve Süt Kurumu İşçi alımı ilanı yayımlandı. Az Önce İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan duyuruya göre 657 sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere Mahalli İdarelere İlk Defa atanacaklara dair sınav ve atama yönetmeliği ve Belediye Zabıta Memuru yönetmeliği kapsamında KPSS Puanı ile memur alımı gerçekleştirilecek. Peki Kontenjan dağılımı nedir? Nasıl başvuru yapılacak?

Başvuru Kontenjan Detayları Nelerdir?

Dikili Belediyesi memur alımları Genel İdare Hizmetleri sınıfında olmak üzere 10. Dereceli kadroda istihdam edilmek üzere Kadın Erkek adaylar içerisinden Lisans mezunu memur alımı gerçekleştirilecek. 

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Dikili Belediyesi memur alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

Başvuru Özel Şartları Nedir?

Adayların öncelikle yukarıda belirtlen tablodaki eğitim şartlarını sağlıyor olmaları gereklidir. Bu yönde ayrıca 2022 yılında yapılan KPSS'den Lisans seviyesinde olmak üzere KPSSp3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Zabıta Memuru alımı için ise, Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak, Yapılacak sınav tarihi ile 30 yaşından büyük olmamak, En az B Sınıfı sürücü belgesi olmak şartı aranacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Dikili Belediyesi memur alımı için başvurular Kasım ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Buna göre sadece Şahsen yapılacak başvurular geçerli sayılacak.

Başvuru Tarihleri: 6 - 10 Kasım 2023

Başvuru Adresi: Cumhuriyet Mahallesi 313 Sokak No: 22 Dikili/İZMİR adresindeki Dikili Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü

İLANIN TAM METNİ