DHMİ geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanı ile Genel Müdürlüğe bağlı olan Teftiş Kurulu Başkanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek için 5 Müfettiş Yardımcısı alımı yapılacak. Alımları Giriş sınavı belirleyecek olup sınava başvuruda bulunmak için bazı niteliklerin taşınıyor olması gereklidir.

4 ALANDA MEMUR ALIMI DETAYLARI:

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

DHMİ adaylardan genel olarak 657  Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise Eğitim, KPSS, Yaş şartları aranacak. Ayrıca Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak gereklidir.

Eğitim Şartı: Adayların en az dört yıllık eğitim veren fakültelerin yukarıdaki nitelikleri taşıyor olmaları gereklidir.

KPSS şartı: 2020 veya 2021 yıllarında yapılan KPSS'den Tablodaki puan türlerinden en az 80 puan almış olmaları gereklidir.

Yaş Şartı: Sınavın açıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1986 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.)

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

DHMİ Memur alımı içn süreç 25 EKim 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 7 Kasım 2021 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar e-Devlet üzerinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek.

İLANIN TAM METNİ