Ceza ve Tevkifevleri bünyesine farklı alanlarda olmak üzere 22 kişilik kadro ile Teknisyen Alımı ve Gemi Adamı alımı ilanı yayımladı. Resmi Gazetede başvuru tarihleri açıklanmıştı. Son gelen duyuruya göre ilan kılavuzu ve Ekler yayımlandı. Bu kapsamda en az lise mezunu personel alımı yapılacak. Peki Kimler başvuru yapabilecek? Adaylardan hangi şartlar aranacak? Detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu 22 Personel Alımı Yapılacak!

CTE 22 Kişilik kadro ile personel alacak. Alımlar Gemi Adamıi Teknisyen ve farklı alanlarda personel alımı yapılacak. Buna göre en az lise mezunu, Gemi Adamı, Teknisyen alımı yapılacak. Alanına göre Kontenjan Dağılımı şöyledir:

KPSS P94, P93 ve P3 Puan Şartı Ne Olacak?

Söz konusu personel alımı ilanı için adaylardan KPSS Şartı talep edilecek. Alımlar en az lise ve en fazla lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak olup, 2020 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

Yaş Şartı:

Adaylar sınavın son başvuru tarihi olan 31 Ocak 2022 tarihi ile 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir.

Genel Başvuru Şartları Ne Olacak?

Genel olarak personel adaylarından " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak "şartları aranacak.

Alanına Göre Adaylardan Aranan Özel Nitelikler;

Süt İşleme Teknisyeni kadrosuna başvurabilmek için; En az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, (Süt ve süt ürünleri ile ilgili bölüm/program/alan veya daldan mezun olmak)

Veteriner Sağlık Teknisyeni kadrosuna başvurabilmek için; En az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, (Veteriner sağlık ile ilgili bölüm/program/alan veya daldan mezun olmak)

Et İşleme Teknisyeni kadrosuna başvurabilmek için; En az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, (Et ve et ürünleri ile ilgili bölüm/program/alan veya daldan mezun olmak)

Elektrik Teknisyeni kadrosuna başvurabilmek için; En az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, (Elektrik bölümü/program/alan veya daldan mezun olmak)

Sıhhi Tesisat Teknisyeni kadrosuna başvurabilmek için; En az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, (Sıhhi Tesisat bölümü/program/alan veya daldan mezun olmak)

Metal Teknisyeni kadrosuna başvurabilmek için; En az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, (Metal bölümü/program/alan veya daldan mezun olmak)

Gemi Adamı alımına başvuru için ortak olarak: En az temel STCW belgelerine sahip olmak, En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Geçerli Gemi Adamı Sağlık Raporuna sahip olmak

Gemi Adamı (Sınırlı Kaptan) kadrosuna başvurabilmek için; 

  1. En az Sınırlı Kaptan ehliyetine sahip olmak,
  2. En az GMDSS Tahditli Telsiz Operatörü (ROC) yeterlik belgesine sahip olmak,

Gemi Adamı (Sınırlı Vardiya Zabiti) kadrosuna başvurabilmek için;

  1. En az Sınırlı Vardiya Zabiti ehliyetine sahip olmak,
  2. En az GMDSS Tahditli Telsiz Operatörü (ROC) yeterlik belgesine sahip olmak,

Gemi Adamı (Usta Gemici) kadrosuna başvurabilmek için;

  1. En az Usta Gemici ehliyetine sahip olmak,
  2. Geçerli Gemi Adamı Sağlık Raporuna sahip olmak

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Teknisyen ve Gemi Adamı alımları için başvurular 17 Ocak 2022 tarihi ile balayacak olup en geç 31 Ocak 2022 tarihinr kadar başvuru yapılmış olması gereklidir. Adaylar başvurularını sadece e-Devlet şifresi ile kariyer adresi üzerinden elektronik ortamda gerçekleştireceklerdir.

İLANIN TAM METNİ

 EK-1 Kontenjan Dağılımı

 EK-2 Güvenlik Soruşturması Formu

 EK-3 Sağlık Beyan Formu