Soy ağacı nasıl bulunur? (3 Adımda Sorgulama)

E-Devlet üzerinden soy ağacı sorgulaması da yapılmaya başlandı, bu kapsamda soy ağacı nasıl sorgulanır, öğrenmek için ne yapılmalıdır gibi konulara değinmek iyi olacaktır.

Soy ağacı nasıl bulunur? (3 Adımda Sorgulama)

Soyağacı sorgulamak isteyen kişiler Nüfus kütüğünün kayıtlı olduğu alt-üst soy geçmişini kolaylıkla sorgulayabilmektedir. Soyağacı öğrenmek için yapılması gerekenlere aşağıda değinilmiştir.

1. Adım: e-Devlet Giriş

e-Devlet uygulamasına turkiye.gov.tr internet sitesi üzerinden giriş yapılması gerekiyor. Eğer e-Devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesine giderek hemen bir şifre alabilmekte ve e-Devlet kullanmaya başlayabilmektesiniz. 

2. Adım: Hizmetler

e-Devlet uygulamasına giriş yaptıktan sonra hizmetler sekmesine tıklamalısınız. Burada tüm kurumlar tarafından verilen hizmetleri aynı sayfada görebileceksiniz.

3. Adım: Soy ağacı sorgulama

Hizmetler arasında yer alan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'ne tıkladıktan sonra hemen altında Alt Üst Soy Bilgisi Sorgulama sekmesini göreceksiniz. Bunun üzerine tıklayın ve sorgula butonuna tıklayarak soy ağacınızı öğrenin.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE