Belediyeler memur alımı ilanlarını yayımlaya devam ediyor. Az Önce gelmiş olan ilana göre Kastamonu da hizmet vermekte olan Cide Belediyesi bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 5393  sayılı  Belediye  Kanununun 49 uncu maddesi  ile  Mahalli  İdarelere  İlk  Defa  Atanacaklara  Dair  Sınav  ve  Atama Yönetmeliği hükümlerine göre farklı alanlarda memur alacak.

Kontenjan Dağılımı Nedir?

Cide Belediyesi memur alımları Sağlık Hizmetleri Sınıfında gerçekleştirilecek. Bu kapsamda alımlar;

  • 1 Veteriner Hekim,
  • 1 Veteriner Sağlık Teknikeri,

kadrolarında yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Cide Belediyesi memur alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir sıç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

Ayrıca Özel olarak ise yukarıdaki tabloda göreceğiniz gibi 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Ön Lisans içni P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Belediyenin memur alımı başvurusu için süreç 16 Ekim 2023 tarihi ile başlayacak olup en geç 20 Ekim 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir. Başvurular sadece İstenen belgelerle birlikte şahsen belediye ye yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim