Zabıta Memuru ile İtfaiye Eri Alımı Yapılacak! KPSS'den 70 Puan ile.

Çanakkale Belediyesine bay bayan zabıta memuru ile bay itfaiye eri alımı yapılacak. KPSS'den en az 70 ve üzeri puan alan adaylar başvuru yapabilecekler. Başvuru şartları ve başvuru tarihleri haberimizde..

Zabıta Memuru ile İtfaiye Eri Alımı Yapılacak! KPSS'den 70 Puan ile.

Çanakkale Belediyesine 657 sayılı Devlet Memurları kanuna tabi olarak İtfaiye eri ile zabıta memuru alımı yapılacak.

Belediye Başkanlığından yapılan personel alım duyurusuna göre KPSS puan sıralamasından boşta bulunan kadrolar için açıktan atama yapılacağı belirtildi. Adayların zabıta memuru alımlarında kadın ve erkek adayların başvuru yapabileceği KPSS puan türlerinden ise en az 70 ve üzeri puan almış olmaları gerekli olduğu duyuruldu. Kadro derecesinde 10. Derecede 5 İtfaiye eri, 8. Derecede ise 5 zabıta memuru alımı için başvuru genel şartları ise şöyle;

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI;

Adayların İtfaiye eri alımlarında eğitim düzeyinde iki yıllık; Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Meslek Yüksek Okulu ve İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği mezunu olmaları gerekli olacak.  Zabıta memuru alımlarında ise herhangi bir lisans bölümünden mezun olmak gerekiyor.

Adayların T.C. vatandaşı olmaları, kamu haklarından mahrum olmamaları, TCK 53 maddedeki belirtilen suçlardan 1 yıl daha fazla hapis cezası almamış olmaları ise affa uğramış olsalar bile belirtilen suçlardan mahkum olmamaları gerekmektedir. Yapılacak olan güvenlik soruşturmasından olumlu olmak gerekiyor. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmaması, görevini sürdürmeye engel herhangi bir akıl sağlığı ile beden sağlık engelinin bulunmaması gerekmektedir. Diğer yandan ilan edilen kadroların özel başvuru şartlarının taşımaları gerekiyor.

BAŞVURU TARİHLERİ;

Adayların 11 Şubat ile 15 Şubat tarihleri arasında mesai saatlerinde başvuru belgelerini Çanakkale Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

İlan detayları için tıklayın

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER