Belediyelere KPSS ile Personel Alınsın

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay yaptığı açıklama ile Belediyelerin alım yaparken KPSS ile atama yapması gerektiğini ve bu şekilde torpilin önüne geçilmesi gerektiğini belirtti.

Belediyelere KPSS ile Personel Alınsın
Bilindiği gibi Belediyeler alımlarını başvuru ile yapmakta ve Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanları dikkate almamaktadır. Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yasin Atay yaptığı açıklama ile bu çalışmanın kaldırılmasını ve yerine KPSS ile atamanın olması gerektiğini duyurdu.

Adaylardan Olumlu Cevap

Yasin Aktay'ın yaptığı açıklamalara sosyal medya başta olmak üzere pek çok kişiden olumlu yaklaşım gelirken bu düşünce daha öncede pek çok kişi tarafından belirtilmişti. Bilindiği gibi Belediyelere kanuna göre %30'luk bütçeyi personellere harcaması izni verilmektedir. Ancak bakıldığı zaman Belediyelerin bu çalışmaya uymadığını ve bütçelerin neredeyse %90'ını personellere harcadığı gözlemlenmektedir.

Yasin Aktay yaptığı açıklamasında istihdam eden personellerin görevden çıkartılmamasını ancak alım yapılacak elemanların Kamu Personeli Seçme Sınavı ile yapması gerektiğini duyurdu.

Yaptığı açıklamayı örneklerle açıklayan Yasin Aktay Belediyelerin alım yapacaksa şehirde KPSS'ye giren kişiler arasında sıralama yapılmasını ve bu şekilde atamaların gerçekleştirilmesi gerektiğini duyurdu.

Yasin Aktay bu şekilde yandaşın önüne geçileceğini ve Belediyelerin kendine personel alım yaparken yapabileceği torpilin engelleneceğini belirtti. Söz konusu düşüncenin yakında Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşmeye açılacağı düşünülmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet tozan
Ahmet tozan - 4 yıl Önce

KPSS Torpilsizmi yani,yine bir şeytanlık düşünülüyor! !!!

Htc Slv
Htc Slv - 4 yıl Önce

Tabi ya bir tek torpil belediyelerde var diğer kurum ve kuruluşlarda hep adaletli seçim yapılıyor o yüzden kpss gelirse belediyelere adalet %100 sağlanmış olacak.... komedi

can
can - 4 yıl Önce

bence cok iyi olmuş belediyede tanıdıgın varsa işe girersin garibansan iş yok

Deniz
Deniz - 4 yıl Önce

kpss ile 92 puan aldım. ama mülakata çağrılmadım. galiba ben artık yokum. arkadaşım 71 ile çağrılmış of of