Belediye KPSS 60 Puan ve 42 Farklı Kadro İle 387 Memur Alımı İlanı Yayımlandı!

Kamuya düşük KPSS Puanı ile yeni bir ilan yayımladı. Farklı pozisyonlarda toplamda 387 kişilik boşluk ile alım yapılacak. Başvuru şartları nedir? Kimler Başvuru Yapabilir? İşte başvuru detaylarını haberimizde sizlerle paylaşıyoruz.

Belediye KPSS 60 Puan ve 42 Farklı Kadro  İle 387 Memur Alımı İlanı Yayımlandı!

Kamuya memur alımı için yayımlanmış olan ilana göre Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki memur personel eksikliğini tamamlamak için farklı kadrolarda toplamda 387 kişilik boşluk ile memur alımı yapılacak. Bu bağlamda Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 657 sayılı devlet memurları kanuna tabi olarak istihdam edilmek üzere belediye itfaiye yönetmeliği ve Zabıta memuru yönetmeliği ile mahalli idarelere ilk defa atanacaklara dair sınav ve atama yönetmeliği hükümlerinde toplamda 387 kişilik boş kadro ile memur personel alımı yapılacak.

ALIM KADROLARI NEDİR?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesine 387 kişilik boş kadro ile, Zabıta Memuru, Belediye Trafik memuru, İtfaiye Eri, Memur, Bilet satış memuru, Çocuk Eğitimcisi, Fotoğrafçı, Muhasebeci Şoför, VHKİ, Bilgisayar işletmeni, Ambar Memuru, Çocuk Rehberi ve Gözetimcisi, Gişe Memuru, Evlendirme Memuru, Tahsildar, Veznedar, Avukat, İmam, Hemşire, Psikolog, Veteriner Hekim, Topograf, Laboran, İstatistikçi, Arkeolog, Mimar, Mühendis, Ölçü ve Ayar Memuru, Peyzaj Mimarı, Programcı, Sosyolog, Şehir Plancısı, Teknisyen, Aşçı, Bahçıvan, Dağıtıcı, Hizmetli, Çocuk Bakıcısı, Gassal, Hayvan Kesicisi ve Temizlik Hizmetlisi olmak üzere toplamda 42 farklı kadro ile 387 memur alım ilanı yayımlandı.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi alımını yapacağı bu pozisyonlar için adaylardan 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar doğrultusunda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Yapılacak Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Daha önce çalıştığı kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak,

ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSPS3 Puan türünden en az 60 puan almış olmak, Zabıta Memuru ve İtfaiye eri pozisyonları için, Erkeklerde 167 cm ve bayanlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak, Yapılacak sınav tarihi itibari ile 30 yaşından büyük olmamak, İtfaiye eri kadrolarına atanacaklar için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları ve İtfaiye eri, zabıta memuru, belediye trafik memuru ve şoför kadrolarına atanacaklar için ihtiyaca göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen sürücü belgesine sahip olmak şartları aranacak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Yukarıdaki nitelikleri taşıyan ve ilgili pozisyonlara başvuru yapacak adaylar başvurularına 20 Şubat 2019 ( Bugün ) tarihi itibari ile başlayacak ve en geç 06 Mart 2019 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Başvurular son başvuru günü en geç saat 17:00 a kadar istenen belgeler ile birlikte Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı Kültür Kongre Merkezi Hizmet Binasına (Yenişehir İstasyon Caddesi no:65) teslim etmeleri gerekmektedir. İlgili ilan hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvuru yapabilmek için İlanın tam metnine Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

İLANLARDAN HABERDAR OLMA:

Kamuya yayımlanacak diğer ilanlardan haberdar olmak için İşin Olsa mobil uygulamasını indirerek ilanlardan anında haberdar olabilirsiniz. Yada sosyal medya hesaplarımızı takip ederek ilgili ilanları ana sayfanızda görebilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Takip Etmek İçin Buraya Tıklayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 10:45

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Güneş
Güneş - 2 yıl Önce

Belediyeler de iç mimarlara da kadro açın..