Şehitkamil Belediyesi 38 Zabıta Memuru Alımı İlanı - Ön Lisans ve Lisans

Şehitkamil Belediyesi Kadın Erkek adaylardan Zabıta Memuru alacak. KPSS Puanı ile en az ön lisans kontenjan dağılımı ve şartları haberde.

Şehitkamil Belediyesi 38 Zabıta Memuru Alımı İlanı - Ön Lisans ve Lisans

Şehitkamil Belediyesi memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Şehitkamil Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı seviyede memur alımı yapılacağını bildirdi. Memur alımları 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında Belediye Zabıta Yönetmeliğine göre KPSS Puanı ve Açıktan atama yolu ile Zabıta Memuru Alımı yapılacaktır.

Başvuru Kontenjan Dağılımı Nedir?

Şehitkamil Belediyesi Genel İdare Hizmetleri Sınıfında istihdam edilmek üzere Kadın Erkek adaylar içerisinden 38 Kişilik Kadro ile Zabıta Memuru alımı yapılacak. Bu kapsamda 8. Dereceli kadroda 13 Lisans mezunu Zabıta Memur ve 25 Ön Lisans Mezunu Zabıta Memuru Alımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Zabıta Memuru alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere Memur alımı yapılacak. Söz konusu kanunun 48. maddesindeki genel şatlar talep edilecektir. Bu yönde " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

Zabta Memuru Alımı Özel Şartları Nelerdir?

Belediye adaylardan özel olarak, KPSS, Eğitim, Yaş, Boy ve Sürücü Belgesi şartları arayacak. Buna göre;

KPSS Şartı: 

2022 yılında yapılan KPSS'den Lisans için p3 puan türünden en az 60 puan almış olmak ve Ön Lisans mezunu için P93 puan türünden en az 75 puan almış olmak gereklidir.

Yaş Şartı:

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

Sürücü Belgesi Şartı:

13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

Eğitim şartı:

Lisans mezunu için, Üniversitelerin Yerel Yönetimler Lisans mezunu olmak,

Ön Lisans mezunu için, Üniversitelerin Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler önlisans programlarının birinden mezun olmak,

Boya Şartı:

Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 Cm boyundan kısa boylu olmamak,

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Şehitkamil Belediyesi memur alımı başvurusunda bulunacak olan adaylar öncelikle belirtilen şartları sağlıyor olmaları gerekmektedir. Bu kapsamda başvurular sadece şahsen yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 28 Ağustos - 1 Eylül 2023

Başvuru Adresi: Şehitkamil Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Aydınlar Mh. 03065 nolu cd. No:34 Şehitkamil/GAZİANTEP

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zübeyde Nur Kördeve
Zübeyde Nur Kördeve - 5 ay Önce

Başvuru yapmak istiyorum