Şahinbey Belediyesi 4500 TL Maaş İle 40 Zabıta Memuru Alım İlanı Yayımlandı!

Şahinbey Belediyesi resmi Gazete'de yayımladığı ilana göre farklı alanlarda olmak üzere 40 zabıta alımı yapacak. Adaylardan aranan şartlar ve dağılım belli oldu.

Şahinbey Belediyesi 4500 TL Maaş İle 40 Zabıta Memuru Alım İlanı Yayımlandı!

Resmi Gazete'de 27 Temmuz 2020 tarihli yayımlanmış olan ilana göre Şahinbey Belediyesi zabıta memuru alımı yapacak. Memur alımı için İlk Defa atanmak üzere sınav yapılacak. Ayrıca KPSS puanı şartı aranmakta olup adayların belirtilen taban puana sahip olmaları gereklidir. İşte Şahinbey Belediyesi 657 sayılı devlet memurları kanuna tabi ve belediyeler zabıta yönetmeliği hükümlerine göre zabıta alımı ilanı detayları.

ALIM ALANLARI NEDİR?

Şahinbey Belediyesi bünyesine Lisans mezunu Genel İdare Hizmetleri sınıfında 40 zabıta memuru alacak. İşte dağılım.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Belediye adaylardan genel olarak 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri arayacak. Buna göre " Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya ilgisi olmamak ve Görevini yapmasına engel bir durumu olmamak" şartları aranacak.

ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

a) İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Lisans 2018-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanın karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak

b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

c) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

d) 01/01/2020 tarihi itibariyle Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. (01/01/1990 tarihi ve daha sonra doğanlar)

e) 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

BAŞVURULAR:

Belediye'nin Zabıta Memuru alımı başvuruları 31 Ağustos 2020 tarihinde başlayacak olup en geç 04 Eylül 2020 tarihine kadar devam edecek. Adaylar başvurularını istenen belgeler ile birlikte ) Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi Akkent Mahallesi 400 Nolu Cadde No.44/1 Şahinbey/Gaziantep adresine teslim etmeleri gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2022, 02:19
YORUM EKLE