Osmangazi Belediyesi 60 KPSS-Ön Lisans ve Lise Memur ve Zabıta Alacak

Bursa Osmangazi Belediyesi bünyesine memur alımı yapacak. Düz memur kadrosunda ve Zabıta Memuru kadrosuna memur alımı yapılacak.

Osmangazi Belediyesi 60 KPSS-Ön Lisans ve Lise Memur ve Zabıta Alacak

Nisan ayı içerisinde Belediyelere memur alımı ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Bugün yayımlanan Belediye Personel Alımı ilanına göre Osmangazi Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda ve niteliklerde Ön Lisans ve Lise Mezunu Memur Alımı yapacak. Toplamda 15 kişilik kadro ile alım yapılacak. Peki Genel İdare Hizmetleri sınıfında yapılacak memur alımı kadroları nelerdir?

Hangi Kadrolarda Memur Alımı Yapılacak?

Osmangazi Belediyesi Lise Mezunu ve Ön Lisans mezunu memur alınacak. Buna göre,

  • Lise Mezunu 5 Zabıta Memuru,
  • Ön Lisans Mezunu, 5 Zabıta Memuru Alımı ve 5 Düz Memur Alımı yapılacak.

Genel Başvuru Şartları:

Bursa Osmangazi Belediyesi adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu yönde, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek Adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" şartları aranacak.

Özel Başvuru Şartları:

Osmangazi Belediyesi Zabıta Memuru ve Düz memur kadroları için adaylardan KPSS, Eğitim ve yaş şartları aranacak. Buna göre,

  • İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanı almış olmak.
  • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
  • Zabıta memuru kadrosuna başvuracaklar için; 657 sayılı Kanunun 48’inci maddesi’nin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda en az 1,60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kg. dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
  • Zabıta Memuru kadrosu için; Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

Başvurular Ne Zaman?

Osmangazi Belediyesi memur alımı başvuruları 07 Haziran 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 14 Haziran 2021 tarihine kadar yapılması gereklidir. Adaylar başvurularını şahsen istenen belgeler ile birlikte, Santral Garaj Mahallesi Ulubatlı Hasan Bulvarı No: 10 Osmangazi/ BURSA binası içinde kurulacak olan başvuru noktasına müracaatlarını yapabileceklerdir.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2021, 00:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gulsah
Gulsah - 2 yıl Önce

Anlamıyorum biz lisans mezunları olarak neden hala bu belediyede iş bulamiyoruz. Nasıl bir çark bu dondurdugunuz.

kübra yılmaz
kübra yılmaz - 1 yıl Önce

şimdi başvuru için benim bursa ya mı gitmem lazım