Muğla Büyükşehir Belediyesi 41 Zabıta, Düz Memur ve Tahsildar Alacak! 60 KPSS İle

Muğla Büyükşehir Belediyesi Memur alımı için ilan yayımlandı. 60 KPSS Puanı ile 3 farklı alanda 41 Memur Alımı yapılacak. Adaylardan aranan şartlar ve ilan detayları haberde.

Muğla Büyükşehir Belediyesi 41 Zabıta, Düz Memur ve Tahsildar Alacak! 60 KPSS İle

Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere memur alımı ilanı yayımlandı. Bayram öncesi gelen duyuruya göre Muğla Büyükşehir Belediyesi 3 farklı alanda memur alımı yapacağını bildirdi. Alımlar Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak. Başvuru yapmak isteyen adaylar İşin Olsa ekibi tarafından hazırlanan bu haberde detaylara ulaşabilirsiniz.

Alım Yapılacak Kadrolar Hangileridir?

MBB ( Muğla Büyükşehir Belediyesi ) Genel İdari Hizmetler sınıfında olmak üzere Kadın Erkek adaylar içerisinden Ön Lisans mezunu ve Lisans mezunu memur alımı yapacak. Alım yapılacak kontenjanlar ve ilan detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

  • 15 Tahsildar,
  • 15 Düz Memur,
  • 11 Zabıta Memuru,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Muğla Büyükşehir Belediyesi memur alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise adayların KPSS, Eğitim, ve Yaş şartlarını sağlıyor olmaları gerekmektedir.

Genel Şartlar:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak gereklidir.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Adaylardan özel olarak 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans seviyesinde P93 ve Lisans seviyesinde P3 puan türünden en az 60 puan almı olmak ve Daha önce görev yapılan Kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası almamış olmak şartı aranacak.

Zabıta Memuru kadrosu için ise, Erkeklerde 167cm ve Kadınlarda 160cm boyundan kısa boylu olmamak, Yapılacak sınav tarihi itibari ile 30 yaşından büyük olmamak, En az B Sınıfı sürücü belgesi olmak şartı aranacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvuruda bulunacak olan adaylar öncelikle belirtilen nitelikleri sağlıyor olmaları gerekmektedir. Başvurular sadece istenen belgelerle birlikte şahsen başvuru yapılması gereklidir.

Başvuru Tarihleri: 17.08.2022 – 19.08.2022

Başvuru Adresi: Muğla Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı (Şeyh Mahallesi Kocamustafa Efendi Caddesi No:5 Menteşe / MUĞLA adresindeki Muğla Büyükşehir Belediyesi 1 Nolu Hizmet Binası)

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2022, 08:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ezgi palabıyık
Ezgi palabıyık - 1 yıl Önce

Düz memur olmak

eyüp ayhan kurt
eyüp ayhan kurt - 1 yıl Önce

eğitim fakültesi fizik öğretmenliğinden mezun olma durumunda başvuru yapılabilir mi