KPSS 65 ve 60 Puan İle Düz Memur ve Zabıta Memuru Alımı Sona Eriyor

Altınekin Belediyesine düşük KPSS Puanı ile Memur Alımı başvurularında sona geldik. Kadın Erkek adaylar başvuru yapabiliyor. Sonuçları ne zaman?

KPSS 65 ve 60 Puan İle Düz Memur ve Zabıta Memuru Alımı Sona Eriyor

Konya Altınekin Belediyesi memur alımı için geçtiğimiz haftalarda ilan yayımlamıştı. Başvuruların başlamasının ardından artık sona eriyor. Henüz Başvuru yapmamış olan adaylar için bilinmesi gereken tüm detayları adaylarla paylaşacağız. En az KPSS 60 Puan İle Memur Alımı yapılacak olup Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecek.

KADRO BİLGİLERİ:

Altınekin Belediyesi Genel İdare Hizmetleri sınıfında olmak üzere 8. Dereceli kadroya,

  • Ön Lisans Mezunu 65 KPSS Puanı İle 2 Düz Memur Allımı ve 60 KPSS ile Lisans mezunu 1 Düz Memur Alımı yapacak.
  • Ön L,sans Mezunu 65 KPSS Puanı ile 3 Zabıta Memuru Alımı yapılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Düz Memur ve Zabıta Memuru alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddeisndeki nitelikler aranacak. Özel Olarak ise,

a) İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanı almış olmak.

b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

c) Zabıta memuru kadrosuna başvuracaklar için; 657 sayılı Kanunun 48’inci maddesi’nin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda en az 1,60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kg. dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

d) Zabıta Memuru kadrosu için; Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. e) Zabıta Memuru kadrosuna başvuru yapacaklar 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgelerine sahip olmak.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Altınekin Belediyesi memur alımı başvuruları 10 Ağustos 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 12 Ağustos 2021 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular istenen belgeler ile birlikte ) Ölmez Mahallesi Belediye meydanı No: 1 Altınekin/KONYA binası içinde Yazı İşleri Müdürlüğüne müracaatlarını yapabileceklerdir.

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN?

Belediye T.C. Kimlik numarası ile ÖSYM kayıtlarının uyumu kontrol edilmek suretiyle KPSS puanlarına göre sıralanarak, en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının beş katı oranında adayı; zabıta memuru kadroları için sözlü ve uygulamalı sınava, memur kadroları için sözlü sınava çağrılacaktır. Sınava katılmaya hak kazanan adaylar ve KPSS puanları ile sınav yeri ve zamanını 18/08/2021 tarihinde Belediyenin www.altinekin.bel.tr internet adresinden ilan edilecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zekeriya sağlam
Zekeriya sağlam - 7 ay Önce

Zabıta memuru olarak görev almak istiyorum