KPSS 65 Puan İle Veri Memuru ( VHKİ ) Alımı İlanı Yayımlandı!

Belediyelere memur alımı için ilanlar yayımlanmaya devam ediyor. Az önce Aile Bakanlığından yayımlanan ilana göre düşük KPSS puanı ile memur alınacak.

KPSS 65 Puan İle Veri Memuru ( VHKİ ) Alımı İlanı Yayımlandı!

Çüngüş Belediyesi memur alımı için ilan yayımladı. Aile Bakanlığı kamu ilanları kısmında yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Çüngüş Belediyesi lisans mezunları içerisinden memur alacak. Bu kapsamda 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında İlk defa atanacaklara dair sınav ve atama yönetmeliği hükümlerine göre veri memuru alımı yapılacak.

KADRO DETAYLARI:

Belediye Genel İdare Hizmetleri sınıfında 9 uncu dereceği kadroya Erkek ve Kadın adaylar içerisinden 2 kişilik boş kadro ile Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alımı yapacak.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI:

Çüngüş Belediyesi adaylardan genel olarak 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında alım yapacak. Buna göre adaylarda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar içi askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi şartlar aranacak.

ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

a) İlan edilen unvan için son olarak mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, asgari KPSS puanını almış olmak,

b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak

c) Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek,

d) 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

BAŞVURULAR:

Başvuru süreci 14 Ekim 2020 tarihi itibari ile başlayacak. En geç 16 Ekim 2020 tarihine kadar alınacak başvurular geçerli sayılacak. Buna göre adaylar başvurularını mesai saatleri içerisinde Şahsen veya iadeli taahhütlü posta yoluyla Karşıyaka Mahallesi Baraj 1 Sokak No:1 Çüngüş/Diyarbakır adresindeki Çüngüş Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne gönderilebilecektir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE