Karapınar Belediyesi 60 KPSS Puanı İle Zabıta Memuru Alımı İlanı Yayımlandı!

Belediyeler memur alımı ilanı yayımlamaya devam ediyor. Bugün yayımlanan ilana göre Karapınar Belediyesi bünyesine 7 memur alımı yapacak.

Karapınar Belediyesi 60 KPSS Puanı İle Zabıta Memuru Alımı İlanı Yayımlandı!

Karapınar Belediyesi memur alımı yapacak. Yayımlanan ilana göre Karapınar Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Ön Lisans mezunu memur alımı yapacak. Bu kapsamda Belediye 657 Sayılı Devlet Memurları kanuna tabi olarak istihdam edilmek üzere Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre 7 kişilik boş kadro ile Zabıta Memuru Alımı yapılacak.

Belediye Personel Alımı kapsamında yayımlanan ilan için adaylardan KPSS şartı aranacak. Bu yönde Karapınar Belediyesi 60 KPSS İle Memur Alımı yapacak olup adayların 2020 yılında yapılan KPSS'den P93 puan türünden puan almış olmaları gereklidir.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Karapınar Belediyesi adaylardan 657 sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise, KPSS, Yaş, Boy, Eğitim ve Sürücü belgesi şartı aranacak.

  • İlan edilen unvan için son mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Önlisans 2020-KPSSP93 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanın karşısında belirtilen puan türünden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.
  • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
  • 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
  • Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
  • 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK!

Karapınar Belediyesi Zabıta memuru Alımı başvuruları 25 Mayıs 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 28 Mayıs 2021 tarihine kadar yapılmış olması gereklidir. Bu yönde adaylar başvurularını Hankapı Mahallesi İnönü Caddesi No:29 Karapınar/KONYA adresindeki Karapınar Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yk
Yk - 2 yıl Önce

Ya neden ön lisans o kadar okuduk emek verdik niye lisansı görmüyorsunuz

A gumus
A gumus - 2 yıl Önce

Konya neden sadece on lisanstan aliyor