İBB 541 İtfaiye Eri Alımı Başladı! Online Başvuru Ekranı ve İstenen Belgeler nedir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 541 kişilik kadro ile İtfaiye Eri Alımı yapacak. Başvuru süreci başlamış olup şartlar ve elektronik başvuru ekranı haberimizde.

İBB 541 İtfaiye Eri Alımı Başladı! Online Başvuru Ekranı ve İstenen Belgeler nedir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi memur alımı başvuru süreci başladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan İtfaiye Eri Alımı ilanına göre en az lise mezunu adaylar içerisinden 541 kişilik kadro ile İtfaiye Eri Alımı yapılacak. Adaylar üzün süredir başvuruların başlamasını beklenmekteydiler. İBB başvuru süreci başlamış olup bu haberimizde sizlere ilgili ilan hakkında detayları aktaracağız.

İLANIN DETAYLARI:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun ve Belediye İtfaiye Eri alımı yönetmeliğine göre en az lise mezunu adaylar içerisinden 541 kişilik kadro ile İtfaiye Eri Alımı yapılacak. Alımlar Düşük KPSS Puanı ile yapılacak.

KADRO DAĞILIMI:

İBB Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden 541 İtfaiye Eri Alımı yapacak. Bu yönde;

Lise Mezunu: 60 Kadın ve 120 Erkek İtfaiye Eri,

Ön Lisans Mezunu: 21 Erkek, 150 Kadın ile 10 Erkek/Kadın İtfaiye Eri Alımı yapılacak.

Lisans Mezunu: 20 Kadın, 50 Erkek ile 30 Erkek/Kadın itfaiye Eri Alımı yapılacak.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

İBB Memur Alımı başvuruları 25 Mayıs 2021 tarihi itibari ile başlamış olup en geç 01 Haziran 2021 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını elektronik ortamda gerçekleştirecekler.

Bu kapsamda başvurular, https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda başvuru yaparak BAŞVURU FORMUNU imzalamak üzere indireceklerdir.

BAŞVURU BELGELERİ NEDİR?

 • Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı ve Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,
 • Mezuniyet belgesinin aslı ve Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi (1 adet) - 2020 KPSS sonuç belgesinin internet çıktısı (1 adet)
 • Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı ve Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,
 • Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
 • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
 • Sürücü belgesinin aslı ve Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi (1 adet)
 • Biyometrik fotoğraf (başvuru formuna yapıştırılacak) (1 adet)

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

İBB İtfaiye Eri Alımı için adaylarda genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise,

 • İlan edilen İtfaiye Eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden yukarıda tabloda belirtilen asgari puanı almış olmak.
 • Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. (Boy ve kilo tespitleri kurumumuzca yapılacaktır.)
 • Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmaları. (10/6/1991 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar).
 • Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.
 • 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) veya (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

şartları aranacak.

BAŞVURU SONUÇLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2021, 08:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Samet ÖZLEK
Samet ÖZLEK - 2 yıl Önce

Herhangi bir önlisans programından mezun olmak ve en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gibi bir madde var burada lakin başvuru esnasında önlisans mezunlarından sadece (C) sınıfı sürücü belgesi isteniliyor

İnsan
İnsan - 2 yıl Önce

Herhangi bir önlisans mezunu olup B ehliyeti olan başvuru yapabiliyor neden olmuyor.