Bursa Büyükşehir Belediyesi 85 Memur ( İtfaiye Eri ) Alım İlanı 2022

Bursa Büyükşehir Belediyesi memur alımı ilanı yayımladı. Lise ve Ön Lisans mezunu İtfaiye eri alımı yapılacak. 60 KPSS Puan şartı aranmakta olup detaylar haberde.

Bursa Büyükşehir Belediyesi 85 Memur ( İtfaiye Eri ) Alım İlanı 2022

Bursa Büyükşehir Belediyesi memur alımı için ilan yayımladı. Az Önce yayımlanmış olan ilana göre Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı eğitim seviyesinde memur alımı yapacağını bildirdi. Bu kapsamda yayımlanan ilana göre Bursa Büyükşehir Belediyesi 657 Sayılı Devlet memurları kanuna tabi olarak istihdam edilmek üzere Belediye itfaiye yönetmeliği hükümlerine göre KPSS Puanı ile memur alımı gerçekleştirecek. Kontenjan dağılımı ve başvuru detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

85 İtfaiye Eri Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Büyükşehir Belediye Memur Alımı Lise ve Ön Lisans mezunu adaylar içerisinden gerçekleştirilecek. Bu doğrultuda Genel İdare Hizmetleri sınıfında 10. dereceli kadroya,

  • Lise Mezunu 15 İtfaiye Eri,
  • Ön Lisans Mezunu 60 İtfaiye Eri,

alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Adaylardan genel ve özel nitelikler talep edilecek olup, Genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise, Sürücü belgesi, Boy, Yaş, Sağlık şartları aranacak.

Genel Şartlar Nelerdir?

Genel olarak adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak şartları aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Lise mezunu için, Ortaöğretim kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanı ve Dallarının birinden mezun olmak,
  • Ön Lisans mezunları için İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Ön Lisans programlarının birinden mezun olmak,
  • En Az C Sınıfı Sürücü belgesine sahip olmak,
  • 2002 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak,
  • Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak,
  • Daha önce görev yapılan kamu kurumu veya kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak,
  • Sağlık açısından Kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak,

Başvurular Ne Zaman Gerçekleştirilecek?

Belediye memur alımı başvuruları için süreç 12 Eylül 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 16 Eylül 2022 tarihine kadar başvuru yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular sadece Belediye resmi internet adresi üzerinden online olarak alınacaktır.

Başvuru Adresi: https://www.bursa.bel.tr

Başvuru Tarihleri: 12 - 16 Eylül 2022

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2022, 14:00
YORUM EKLE