Belediye KPSS 60 Puan İle Zabıta Memuru Alımı Başvuruları Başlıyor!

Belediye Memur alımı başvuruları başlıyor. KPSS En az 60 Puan İle Zabıta Memuru alımı yapılacak. Başvuru şartları ve tarihler haberimizde.

Belediye KPSS 60 Puan İle Zabıta Memuru Alımı Başvuruları Başlıyor!

Belediye Memur Alımı yapılacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Geyve Belediyesi bünyesindeki memur eksikliğini karşılamak üzere erkek kadın adaylar içerisinden 8 kişilik boş kadro ile Zabıta Memuru alımı yapacak. Zabıta memuru alımlarına DÜşük KPSS puanı ile başvuru yapılacak. Bu yönde adayların KPSSP3 puan türünden en az 60 puana sahip olmaları gerekmektedir.

Kadro Detayları:

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Zabıta memuru alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise,

a) İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Lisans 2020-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

c) 657 Sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmaması. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

d) Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

e) 13/10/1983 Tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen(A) veya (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

BAŞVURULAR NE ZAMAN!

Başvuru süreci 21 Aralık 2020 tarihi ile başlayacak olup en geç 25 Aralık 2020 tarihine kadar başvuru yapılmış olması gereklidir. Başvurular istenen belgeler ile birlikte şahsen Geyve Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2020, 00:34
YORUM EKLE