Belediye Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Başladı! 55 KPSS Puan Şartı

Belediye memur alımı başvurusu başladı. En az 55 KPSS Puan şartı ile Ön Lisans ve Lisans mezunu Koruma ve Güvenlik Görevlisi alınacak.

Belediye Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Başladı! 55 KPSS Puan Şartı

Belediyelerin memur alımı başvuruları başladı. Geçen günlerde yayımlanmış olan Belediye Memur alımı ilanı ile Bahşili Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda adaylardan aranan şartlar ve Başvuru için İstenen belgeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Belediye Memur Alımı Başvurusu Başladı!

Söz konusu Belediye ilanı 9 Ekim 2023 tarihi ile duyurulmuş olup başvurular Bugün 15 Kasım 2023 tarihi ile naşlamıştır. Sadece şartları sağlayan adaylar başvuru yapabilecek. Buna göre başvurular Sadece İstenen belgelerle şahsen yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 15 - 17 Kasım 2023 

Başvuru Adresi: Bahşılı Belediye Başkanlığı Belediye Hizmet Binası Hüseyin Onbaşı Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi no:23 Bahşılı / KIRIKKALE

Başvuru İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

Adayların öncelikle Belediye Resmi İnternet adresi üzerinden temin edecekleri Başvuru formu ile birlikte aşağıdaki belgeleri eklemeleri gerekli ve tüm belgelelr şahsen başvuru yapılacak.

a)Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya noter onaylı sureti veya aslı ibraz edilmek kaydıyla Belediyemizce tasdik edilebilecek fotokopisi,

b) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Belediyemizce tasdik edilebilir.)

c) Yabancı okul mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Belediyemizce tasdik edilebilir),

ç) KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM’nin web sitesinden alınan barkotlu bilgisayar çıktısı,

d) Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

e) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

f) 2 adet biyometrik fotoğraf, (1 adedi forma yapıştırılacak)

g)Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği,(Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Belediyemizce tasdik edilebilir)

ğ)Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Valiliklerce verilen özel güvenlik görevlisi kimlik kartının aslı veya noter onaylı örneği,(aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Belediyemizce tasdik edilebilir.)

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Bahşili Belediyesi Koruma ve Güvenlik Görevlisi kapsamında;

  • 1 Ön Lisans,
  • 1 Lisans,

mezunu alım yapılacak. Başvuru için öncelikle 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca özel olarak ise;

ÖGG Şartı:

Adayların, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunda belirtilen şartları taşımak,  Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte belirtilen şartları taşımak, ÖGG kimlik kartına sahip olmak şartlarını sağlıyor olmaları gereklidir.

Sürücü Belgesi Şartı:

En az B Sınıfı Sürücü Begesine sahip olmak,

KPSS Şartı:

2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 55 puan almış olmak,

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE