Belediye 7000 TL Maaş ve En Az 65 KPSS İle Memur Alımı İlanı ( Altınova Belediyesi )

Belediye en az 7000 TL Maaş İle yeni ilan yayımladı. 65 ve 70 KPSS Puanı ile Memur Alımı yapılacak. Şartlar ve başvuru bilgisi nedir?

Belediye 7000 TL Maaş ve  En Az 65 KPSS İle Memur Alımı İlanı ( Altınova Belediyesi )

Belediye Memur Alımı ilanı yayımlandı.

Hergün yeni memur alımı ilanı yayımlanmakta olup Türkiye Geneli Belediyeler bünyelerindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda memur alımı yapacaklarını bildirdiler. 

21 Haziran 2022 tarihli yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Yalova Altınova Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere KPSS puanı ile memur alımı yapılacak. Alımlar Belediye Zabıta Memuru yönetmeliği ve İlk Defa atanacaklara uygulanacak sınav yönetmeliği ile yapılacak. İşin Olsa ekibi olarak sizlere haberimizde ilan hakkında detayları aktarıyor olacağız.

Memur Alımı Yapılacak Kontenjanlar Nelerdir?

Altınova Belediyesi bünyesine istihdam edilmek üzere 4 Memur Alımı gerçekleştirecek. 

Belediye Memur Alımı Şartları Nelerdir?

Altınova Belediyesi memur alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise yukarıda tabloda da görüleceği gibi, 2020 yılında yapılan KPSS'den Mühendis alımları için P3 puan türünden en az 65 ve Zabıta Memuru alımları için ise P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

Bunun dışında Zabıta Memuru alımı için Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak, Yapılacak sınav tarihi ile 30 yaşından büyük olmamak, En az A2 sürücü belgesine sahip olmak şartları aranacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

KPSS Puanı yapılacak memur alımı için başvuru süreci Ağustos ayında gerçekleştirilecek. Başvurular sadece şahsen yapılacak olup aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

Başvuru Tarihi: 1 - 3 Ağustos 2022

Başvuru Adresi: Cumhuriyet Mah. Atatürk Bulvarı No:24/A Altınova/YALOVA adresindeki Altınova Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü Evrak Kayıt bürosu

Başvuru Ekranları Nedir?

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE