B Sınıfı Sürücü Belgesi Şartı İle Belediye Zabıta Memuru Alımı Başladı!

Belediyenin zabıta memuru alımı başvuru süreci başladı. Altınbaşak Belediyesi Ön lisans mezunu Zabıta memuru alımı yapılacak. İşte şartlar.

B Sınıfı Sürücü Belgesi Şartı İle Belediye Zabıta Memuru Alımı Başladı!

Altınbaşak Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında ve Belediye Zabıta Yönetmeliği kapsamında olmak üzere Erkek adaylar içerisinden Zabıta memuru alımı yapılacak. Ayrıca adayların belirtilen KPSS şartını ve eğitim niteliğini taşıyor olmaları gereklidir. Peki nasıl Başvuru yapılacak?

Kadro Bilgileri Nedir?

Başvuru Şartları Nelerdir?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise aşağıdaki şartlar aranacak.

- İlan edilen unvan için son olarak mezun olunan okul itibarı ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, ÖnLisans2020-KPSSP93 sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

- 657 sayılı Kanunun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri Belediyemizce yapılacaktır.

- Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

- 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak

Başvuru Süreci Başladı!

Adaylar başvurularına 5 - 7 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar başvurularını istenen belgeler ile yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2021, 18:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tülay üney
Tülay üney - 2 yıl Önce

Nedir bu 30 yas siniri yeter artık ya zaten 30 yasinda mezun oluyor gençler neden?