55 KPSS Puanı İle Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımı Başladı ( Tefenni Belediyesi )

Belediye memur alımı başvurusu başladı. KPSS en az 55 puan ile ön lisans ve lisans mezunu memur alımı yapılacak. Şartlar ve başvuru bilgisi haberde.

55 KPSS Puanı İle Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımı Başladı ( Tefenni Belediyesi )

Tefenni Belediyesi Memur alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilan ile Tefenni Belediyesi bünyesine 55 KPSS Puanı ile memur alımı gerçekleştirecek. Söz konusu ilana göre Kadın Erkek adaylar başvuruda bulunabilecekler. 

Belediye 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere Belediye Zabıta memuru ve Belediye İtfaiye eri yönetmeliği kapsamında istihdam edilmek üzere 5 Memur alımı gerçekleştirilecek. Memur alımları Zabıta Memuru ve İtfaiye eri kadrolarında yapılacak olup Lisans mezunu 2 Zabıta Memuru ve Ön Lisans Mezunu 1 Zabıta ve 2 İtfaiye eri alımı yapılacaktır.

Belediye Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Belediye 2022 Aralık ayında yayımladığı duyuruya göre memur alımı için süreç az önce başladı. Adaylar en geç 4 gün içerisinde başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir. Buna göre 30 Ocak 2023 tarihi ile başlamış olan başvurular en geç 3 Şubat 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir. Adaylar başvurularını sadece şahsen ilgili belediye ye gerçekleştirmeleri gereklidir. 

Başvuru Adresi:  Tefenni Belediye Başkanlığı (Yokuş Mah. Burdur Cad. No: 2 Tefenni / Burdur)  Yazı İşleri Müdürlüğü’ne 

Başvuru İçin İstenen Belgeler Nedir?

a) Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,

b) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya E-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi, (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Belediyemizce tasdik edilebilir.)

c) Yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Belediyemizce tasdik edilebilir.) d) KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan barkotlu bilgisayar çıktısı,

e) Erkek Adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

f) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

g) 4 adet fotoğraf, (1 adedi forma yapıştırılacak)

h) Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri Belediyemizce tasdik edilebilir.)

i) Hangi kadroya müracaat edeceğine dair başvuru dilekçesi.(Adaylar şartlarını sağladığı yalnızca bir kadroya başvuru yapabileceklerdir.)

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Belediye memur alımı için adaylardan 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar, KPSS, Eğitim ve mesleki şartlar aranacak. 

KPSS 55 Puan İle Alım Yapılacak!

Belediyenin ilanı için adaylardan 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 55 puan almış olmak gereklidir.

Mesleki Şatlar nedir?

Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak, Sınav tarihi ile 30 yaşından büyük olmamak şartları aranacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan Özdoğan
Kenan Özdoğan - 11 ay Önce

ZABITA bölüm için